Як боротьба супроти спільного ворога допомогла ліцензіатам побороти стереотипи і перетворитися на патріотів

Виявляється, війна та підтримка держави певним чином допомогли легальному гральному бізнесу позбутися найчорніших стереотипів і перетворитися на патріотичну, прозору спільноту, яка щиро прагне і підтримує бажання українців перемогти велике зло у вигляді найбільшої країни світу. Голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе у своєму блозі розмірковує над тим, як азарт підтримує Україну, а та, в свою, чергу міняє думку на краще про нього.

Соціальна відповідальність працює завжди
Щодо азартних ігор існує купа упереджень. Багато з цих упереджень з’явились та вкоренились через діяльність нелегальних гральних закладів. Саме тому розмови про соціальну відповідальність грального бізнесу викликають у кращому разі непорозуміння та саркастичні посмішки. Цікаво, що з початком легалізації азартних ігор та війни ситуація почала швидко змінюватись.
Коли до війни я розповідав про соціальну відповідальність гемблінгових компаній, то дуже часто стикався з нерозумінням співрозмовників в Україні. Хтось взагалі відмовлявся вірити в таке явище, однак більшість просто не розуміли, як це може виглядати і як це працює. У багатьох людей азартні ігри асоціюються з розвагами, але ніяк не з соціальною відповідальністю, соціальними проєктами чи гуманітарною допомогою.
Єдиними представниками гемблінгу, які хоча б якоюсь мірою асоціювались з благодійністю, завжди були букмекерські компанії завдяки їх традиційній підтримці спорту через спонсорство. Це логічно, адже ці сфери пов’язані майже, як кровні брати.
Насправді, легальний гемблінговий бізнес в Україні демонстрував спроможність до соціальної відповідальності задовго до початку війни. Легальні організатори азартних ігор активно вкладали кошти та зусилля в індивідуальні та колективні проєкти в сфері відповідальної гри, зокрема, в напрямку реклами.
Однак із початком війни легальний гемблінговий бізнес чітко продемонстрував, що може бути відповідальним не тільки в межах своєї індустрії, але й здатен мобілізувати ресурси для допомоги державі в досягнені стратегічних цілей. Як би це не було дивно, але саме під час повномасштабної війни легальний гемблінг показав орієнтованість на допомогу як державі, так і безпосередньо населенню.
Соціальна відповідальність грального бізнесу проявилась одразу в кількох напрямках
1.Фінансова допомога ЗСУ та населенню. Легальні організатори азартних ігор перерахували десятки мільйонів гривень на підтримку армії та населення країни. До того ж фінансову допомогу надавали навіть наземні організатори азартних ігор, чий бізнес сьогодні фактично зупинено.
2. Деякі компанії залучили свої HR, технічні та інші ресурси до волонтерського руху, а також безпосередньо співпрацюють з гуманітарними організаціями, як-от, наприклад, Національне Товариство Червоного Хреста України.
3. Оновили свої онлайн-продукти у такий спосіб, аби гравці могли автоматично перераховувати певну суму на підтримку армії та населення, граючи в азартну гру.
4. Проводили благодійні турніри та переказували зібрані кошти на допомогу населенню, яке постраждало від війни.
Подібні дії легального гемблінгу суттєво покращують ставлення населення до того, що азартні ігри можуть бути пов’язані зі соціальною відповідальністю в широкому національному сенсі. Така тенденція є безперечно позитивною. Коли війна закінчиться, легальний гральний бізнес перестане асоціюватись з «однорукими бандитами» та нечесною грою.
Сьогодні легальні організатори проявляють себе як союзники держави в боротьбі за свободу країни, в якій вони працюють, сплачують податки та ліцензійні платежі. І це дуже важливо розуміти, адже допомогу надає саме легальний гральний бізнес, який працює відповідно до законодавства. Із нелегальними залами, які навіть незважаючи на війну, все ще продовжують функціонувати та наносити шкоду державі, соціальна відповідальність немає нічого спільного.