ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Tesla продала більшу частину біткойнів, що спричинило падіння курсу

ГоловнеTesla продала більшу частину біткойнів, що спричинило падіння курсу

Tesla Inc. продала значну частину своєї частки в Bitcoin, інвестиції, які допомогли легітимізувати найбільшу електронну валюту в світі.

«Станом на кінець 2-го кварталу ми конвертували приблизно 75% наших покупок біткойнів у фіатну валюту», — йдеться в листі Tesla до акціонерів у середу, який є частиною звіту про прибутки компанії. «Конверсії у другому кварталі додали до нашого балансу 936 мільйонів доларів США».

У лютому 2021 виробник електромобілів оголосив, що інвестував 1,5 мільярда доларів у біткойни, а згодом продав 10% своєї частки у квітні того ж року. Tesla повідомила в середу 20 липня, що її цифрові активи скоротилися до 218 мільйонів доларів, і що знецінення біткойна вдарило по прибутковості у другому кварталі.

Головний виконавчий директор Tesla Ілон Маск сказав під час телефонної конференції з питань прибутків, що компанія продала біткойни, щоб максимізувати свою грошову позицію через невизначеність, пов’язану з припиненням роботи через Covid. Він зазначив, що продаж не слід розглядати як «якийсь вирок біткойну».

Криптовалюта впала з рекордного максимуму в майже 69 000 доларів у листопаді. Найбільша криптовалюта за ринковою вартістю стерла прибутки після оприлюднення інформації про продажі, впавши на 1,6% до 22 928 доларів.

Маск став величезним впливовим чинником у сфері криптовалют. Він схвально писав у Twitter про Dogecoin як альтернативну крипту та опублікував фотографії свого собаки Флокі, який, як і талісман Dogecoin, є породи шиба-іну. Коли Tesla влаштувала масштабну вечірку для свого нового заводу в Остіні в квітні, на шоу безпілотників показали лейбл Dogecoin, пише Bloomberg.

Прийняття Маском біткойна допомогло послужити каталізатором для цифрової валюти після того, як Tesla ненадовго прийняла токен для покупок, але пізніше призупинила варіант оплати, посилаючись на екологічні проблеми щодо процесів видобутку. Подальший відкат знаменує різкий крок одного з найвидатніших «биків» (ринок зросту) у криптовалютному секторі під час того, що було названо «криптозимою».

Тим не менш, Маск позиціонує себе як прихильника криптовалюти, натякаючи останніми тижнями, що його інша компанія, SpaceX, може приєднатися до Tesla в прийнятті Dogecoin для покупки товарів у майбутньому.

Акції MicroStrategy Inc., ще одного великого корпоративного покупця біткойнів, впали приблизно на 4% під час постринкових торгів. Наприкінці другого кварталу власна купа біткойнів компанії-розробника коштувала приблизно на 3,4 мільярда доларів менше, ніж у попередньому кварталі.

Джош Олшевич, керівник відділу досліджень менеджера криптофонду Valkyrie Investments, сказав, що, за приблизними оцінками, продажі біткойнів Tesla складатимуть приблизно 30 000 доларів США, а на балансі компанії залишиться 218 мільйонів доларів цифрових активів.

«Сильно знижені ринкові умови з початку року, а також потреба в готівці на балансі, ймовірно, сприяли цьому рішенню. З точки зору управління казначейством, спадна волатильність, можливо, була надто непривабливою, щоб її ігнорувати в найближчій перспективі», – сказав Ольшевич.