ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Ставка на Чарлза III. Монарх підтримував українство ще до мейнстріму

ГоловнеСтавка на Чарлза III. Монарх підтримував українство ще до мейнстріму

Після смерті своєї матері британський престол автоматично переходить до найпершого в черзі нащадка – сина покійної Королеви сердець Чарлза Вельського. Щоправда, тепер він вже не принц – а буде коронуватися під іменем Чарлза ІІІ. Про це повідомила британська прем‘єрка Ліз Трасс, яку, до речі, у соцмережах шанобливо прозвали Єлизаветою Третьою. Трасс стала останнім 15-м прем‘єром часів королеви Єлизавети. Першим був Вінстон Черчіль. 

Покійна Єлизавета ІІ повсякчас підкреслювала свою підтримку Україні – на словах, вчинках, навіть у зовнішньому вигляді поєднувала синій та жовтий кольори.

У травні 2016, 2 роки потому після анексії Криму, Єлизавета ІІ пообіцяла підтримувати Україну й надалі. Таку заяву королева Великої Британії зробила, виступаючи з промовою на відкритті тодішньої сесії британського парламенту. 

Королева називала серед пріоритетів для свого уряду, зокрема, і розв’язання війни в Україні.

У березні 2022 95-річна британка пожертвувала кошти Комітету з надзвичайних ситуацій у зв’язку з війною, що триває в Україні. Про яку саме суму йдеться, не вказується. 

У травні 2022 королева Великої Британії з’явилася на публіці у вбранні кольору українського прапора, чим продемонструвала підтримку України у війні проти країни-агресорки рф. Хоча королева ніколи не висловлювала своєї політичної позиції, проте для українців зробила виняток. 

Також у травні цього року у зверненні королеви на церемонії відкриття парламенту країни згадали Україну. «У ці складні часи мій уряд відіграватиме провідну роль у захисті демократії та свободи в усьому світі, включаючи продовження підтримки народу України», – йшлося у зверненні британської королеви, яке зачитав принц Чарльз.

А як що до самого Чарлза? Новий британський майбутній монарх цілком підтримує позицію матері. Причому робив це задовго до того, як це стало мейнстрімом. 

«Майбутній король Великої Британії Чарльз танцює гопак з українським ансамблем “Говерла” у місті Дербі, 1981». Фото з власної колекції опублікував відомий журналіст-історик Вахтанг Кіпіані.

У березні первісток Єлизавети II засудив вторгнення рф в Україну та висловив свою підтримку українцям, які чинять опір.

«Ми солідарні з усіма, хто чинить опір жорстокій агресії», – наголосив він.

За словами принца, це – «атака на демократію, на відкрите суспільство, на саму свободу».