ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Мундіаль у Катарі стане рекордним за кількістю букмекерських ставок. У США витратять на спортивну удачу близько $2 млрд

ГоловнеМундіаль у Катарі стане рекордним за кількістю букмекерських ставок. У США витратять...

Цьогорічний 22-й Чемпіонат світу з футболу, фінальна частина якого проходить із 20 листопада до 18 грудня в Катарі, уже встиг стати сенсацією й навіть не один раз.

Про те, який вплив справить Чемпіонат світу з футболу на розвиток легального беттингу – розмірковує у власному блозі Вікторія Закревська, заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань. 

Право проведення мундіалю Катар скандально виборов в далекому 2010 в протистоянні з Австралією, Японією, Південною Кореєю та США. Уперше в історії чемпіонат світу з футболу проводиться не влітку, а взимку. Це пов’язано з погодними умовами в країні-господарці, де температура повітря в червні – липні сягає позначки 40 і вище градусів за Цельсієм.

Господарі турніру, який знову ж таки вперше відбувається на Близькому Сході, витратили на підготовку до нього фантастичну суму – $200-220 млрд. Переважну частину цих коштів спрямували на побудову спортивної, туристичної та інженерно-транспортної інфраструктури. Пріоритет надавався саме туризму та транспорту, а на спортивні споруди пішла десь третина коштів.

Орієнтовний прибуток саме від турніру влада Катара оцінила лише у $20 млрд. Тож переважну частину коштів вклали в майбутнє туристично-розважальної галузі, і мундіаль став лише приводом для такого масштабного фінансування.

За грошовими і спортивні сенсації мундіалю не забарилися. Програш збірної Аргентини у відбірковій групі D збірній Саудівській Аравії не передбачали ані експерти з футболу, ані фахівці з беттингу. І хоча увага всіх лідерів світової букмекерської діяльності прикута до цієї найзначущої події у світі спорту й над розрахунками балансу ставок працюють найкращі фахівці, такий результат спрогнозувати не зміг ніхто.

Чемпіонат світу з футболу вважається найрейтинговішим заходом із погляду зацікавленості його проведенням із боку жителів усіх країн світу. Так, гемблінгова група Flutter Entertainment ще до початку мундіалю визначила цей спортивний захід як найбільший у цьому році.

За даними Flutter Entertainment, суми ставок на матчі лише у Великій Британії можуть сягнути 300 млн фунтів стерлінгів. Під час попереднього мундіалю, який проходив у 2018 в росії, за оцінками FIFA, гравці поставили на кон 136 млрд євро ($141 млрд). Але у Flutter Entertainment очікують, що цьогорічний обсяг ставок перевершить цей рівень.

За прогнозами American Gaming Association (AGA), у США протягом чемпіонату ставки зроблять 20,5 млн американців, а суми ставок на матчі лише в Штатах можуть сягнути $1,8 млрд. Розважатися й перевіряти свою вдачу та аналітичні здібності американці збираються переважно онлайн або разом із друзями в офлайн-закладах.

Так, 9,8 млн гравців планують зробити ставку онлайн, а 6 млн збираються зробити випадкову ставку разом із другом. Ще 4,7 млн завітають до букмекерських контор, розташованих у казино, і лише 4,1 млн планують зробити ставку в окремій букмекерській конторі.

Під час опитування, проведеного AGA, також з’ясувалося, що для 78% гравців важливо робити ставки на законних підставах. Коментуючи отримані результати дослідження, старший віце-президент AGA Кейсі Кларк заявив:

«Оскільки це перший чемпіонат світу із широкою доступністю легальних ставок на спорт, безумовно, це стане найпопулярнішою футбольною подією в США».

Підготовка та проведення мундіалю вчергове довели той факт, що азартні ігри зараз сприймаються як частина всесвітньої індустрії розваг, де навіть ставки на спорт – це додаткова можливість провести час із друзями, спостерігаючи за грою у футбол.