ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Біткойн продовжує пробивати дно: тепер нижче $27 тис

ГоловнеБіткойн продовжує пробивати дно: тепер нижче $27 тис

Біткойн опустився нижче 27 000 доларів, проїдаючи прибуток за 2021, оскільки розпродаж криптовалют посилюється.

У четвер 12 травня біткойн впав нижче 27 000 доларів США вперше за 16 місяців, оскільки криптовалютні ринки збільшили свої втрати на тлі побоювань зростання інфляції та краху суперечливого проєкту стейблкоіну.

Згідно з даними Bitstamp, у четвер вранці ціна біткойна впала до $26 595,52. Це перший раз, коли біткойн опустився нижче рівня 27 000 доларів з 30 грудня 2020, пише NBC.news.

Станом на 1:30 ранку за східним східним часом біткойн торгувався на рівні 27 061 доларів США, що на 15% менше за останні 24 години.

Ethereum, друга за величиною цифрова валюта, впала до 1789 доларів за монету. Це перший раз, коли токен впав нижче позначки в 2000 доларів з липня 2021.

Останнім часом Ethereum знизився на 23% від попередньої ціни у 1852 долари.

Інвестори тікають від криптовалют у той час, коли фондові ринки падають на тлі пандемії коронавірусу через побоювання щодо зростання цін та погіршення економічних перспектив.

Дані про інфляцію в США, опубліковані в середу, показали, що ціни на товари та послуги в квітні підскочили на 8,3%, що вище, ніж очікували аналітики, і близько до найвищого рівня за останні 40 років.

Також трейдерів хвилює падіння протоколу стейблкоінів Terra, який суперечить загальній картині. Terra – це блокчейн, що базується на наборі децентралізованих стейблкоїнів. Найпопулярніший стейблкоїн називається TerraUSD, або UST.

TerraUSD, або UST, має відображати вартість долара, але в середу вона впала до менш ніж 30 центів, що похитнуло довіру інвесторів до так званого децентралізованого фінансового простору.

Стейблкоіни схожі на банківські рахунки ледь регульованого криптовалютного світу. Інвестори в цифрову валюту часто звертаються до них за безпекою в часи нестабільності на ринках.

Але UST, «алгоритмічний» стейблкойн, який спирається на код, а не на готівку, що зберігається в резерві, намагається підтримувати стабільну вартість, оскільки власники масово намагаються вийти.

Станом на ранок четверга UST торгувався приблизно на рівні 62 центів, що все ще значно нижче запланованої прив’язки до 1 долара.

Luna, ще один токен Terra, який має плаваючу ціну і призначений для поглинання цінових шоків UST, стер 97 відсотків своєї вартості за 24 години і востаннє коштував лише 30 центів — навіть менше, ніж UST.

Інвестори бояться наслідків для біткойна. Luna Foundation Guard — фонд, створений творцем Terra До Квоном — зібрав багатомільярдну купу біткоїнів, щоб допомогти підтримати UST під час кризи.

Побоювання полягає в тому, що Luna Foundation Guard продасть значну частину своїх біткойнів, щоб підтримати свій хворий стейблкойн. Це ризикована гра, не в останню чергу тому, що сам біткойн є неймовірно мінливим активом.

До побоювання інвесторів у четвер додали падіння вартості tether, найбільшого стейблкоіна в світі. В один момент токен опустився нижче 99 центів. Економісти вже давно побоюються, що Tether може не мати необхідної кількості резервів, щоб підкріпити свою прив’язку до долара у разі масового вилучення коштів.