ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

58% підключень Starlink на планеті – з України

Головне58% підключень Starlink на планеті - з України

26 лютого, у відповідь на прохання українського уряду, SpaceX, компанія, заснована Ілоном Маском, відправила тисячі тарілок Starlink до зони бойових дій. Протягом місяця кількість українських завантажень програми Starlink, яка використовується для підключення комп’ютерів і телефонів до тарілок, а отже, до сигналів супутникового Інтернету зросла з нуля до 215 000 (що становить 58% від загальної кількості у світі), пише The Economist.

Супутниковий Інтернет існує протягом десятиліть. Під час буму доткомів кілька компаній спробували комерціалізувати це і розвалилися. Як правило, він повільний і дорогий, тому в основному використовується як резервний зв’язок, коли немає нічого кращого. Starlink є спробою вдосконалити технологію. Здійснюючи польоти тисяч супутників на низьких орбітах, а не кількох на високих, він може запропонувати швидші з’єднання. До російського вторгнення Ілон Маск мав намір надати Інтернет людям, які живуть у сільській місцевості, до якої не можна дістатися кабелями та вежами стільникового зв’язку. Війна стала полігоном.

Міністерство оборони Великобританії заявило, що підозрює росію в прагненні знищити лінії зв’язку. З моменту початку війни підключення до Інтернету було нестабільним. Російські війська завдали ударів по телевежах у Києві та Харкові. 21 березня Маріуполь відключився після того, як війська бомбардували офіси найбільшого в Україні інтернет-провайдера «Київстар» і останнього, хто надає послуги в обложеному місті.

За даними Apptopia, дата-компанії, Starlink має приблизно 150 000 активних щоденних користувачів в Україні. У новинах стверджується, що Starlink допомагає військовій комунікації. The Daily Telegraph повідомляє, що українські сили використовують Starlink для збору розвідувальних даних та відстеження цілей для ударів безпілотників. Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко сказав, що зв’язок у лікарнях тепер не падає через відключення електроенергії. Проте сигнал найслабший на сході України, оновленому осередку російської атаки. Там орбітальні супутники знаходяться далі від своїх наземних станцій. 21 квітня SpaceX вивела на орбіту ще 53 супутники. Краще покриття зробить Starlink тільки кориснішим.