ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Вперше за 100 років у Конгресі не можуть обрати спікера. До справи підключили букмекерів. У кого і які шанси? 

АналітикаВперше за 100 років у Конгресі не можуть обрати спікера. До справи...

Епопея з обрання спікера Палати представників в американському Конгресі перетворюється на фарс. Причому настільки, що вже навіть букмекери приймають ставки чи пощастить Кевіну МакКарті (на фото) з чергової спроби таки отримати бажану посаду? 

Видання The Washington Examiner відверто кепкує з невдахи МакКарті. 

Популярний букмекерський сайт OddsChecker показав, що каліфорнійський законодавець втратив шанс 3 січня, але його перспективи зросли 4.01.

Він не надав жодних пояснень, хоча висловлювалися деякі припущення, що досить ворожі республіканці перейдуть на підтримку нинішнього лідера Палати представників Республіканської партії. А колишній президент Дональд Трамп підтримав МакКарті на цю посаду.

«Коли ми всі лягли спати ввечері, здавалося, що може бути довга, затягнута битва. Кевін МакКарті втрачав голоси, щоб стати спікером Палати представників, і кінця, здавалося, не було видно. Фактично, згідно зі ставками, його шанси піднялися до +115, або ймовірність 46,5%, тоді як інший кандидат Стів Скаліз просів до +160, або ймовірність 38,5%. Це все швидко змінюється», – йдеться в аналізі шансів на сайті.

«Ці шанси зараз становлять -150 для МакКарті або приблизний шанс 60%, тоді як Скаліз має +200 або приблизний шанс 33,3%», – додали в ньому.

Прес-секретар Кайл Ньюман прокоментував: «Поки не ясно, як і чому шанси раптово різко змінилися на користь Кевіна МакКарті. Не було жодних публічних заяв або жодних ознак того, що 19 прихильників жорсткої лінії або 1 перебіжчик змінили свою думку. Проте з кожною годиною ставки стають все більш упевненими в тому, що МакКарті виграє посаду спікера Палати представників. Буки знають те, чого не знає публіка?»

Щоправда, інші видання не поділяють цієї  впевненості і вважають, що у нього мало шансів очолити Палату представників. Спікер нижньої палати Конгресу посідає третє місце у вертикалі влади США після президента і віце-президента країни. Він відіграє важливу роль у формуванні порядку денного, зокрема, затверджує фінансову допомогу, що важливо і для України. Кевін МакКарті виступає за подальшу підтримку Києва, проте вимагає більшого контролю над коштами, виділеними Україні. Востаннє така ситуація в Конгресі з обранням спікера виникла в 1923-му році. Тоді кандидатуру обрали з 9-і спроби.

Тим часом, 5 січня Кевін МакКарті втратив сьоме голосування за посаду спікера, залишивши палату в глухому куті на третій день на початку правління Республіканської партії.