ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Антон Кучухідзе: «Якщо б ухвалили законопроєкт 2713-Д, то легальний бізнес поповнив би казну на значно більшу суму, аніж на 1,17 млрд грн» 

АналітикаАнтон Кучухідзе: «Якщо б ухвалили законопроєкт 2713-Д, то легальний бізнес поповнив би...

Попри війну, економічну рецесію та активність противників легалізації азартних ігор в Україні, ліцензовані представники ринку виконували бюджетні зобов’язання. Завдяки легальному гемблінгу бюджет нашої країни поповнився на понад 1 млрд грн. Це додає оптимізму, адже ринок не тільки зміг встояти, але й показує тенденцію до відновлення, пише у своєму блозі голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе.

Те, що індустрія легальних азартних ігор у принципі змогла пережити 2022 рік, вже є величезним здобутком. Однак представники сектору та КРАІЛ не тільки змогли втримати індустрію на плаву, але й виконали показники з наповнення державного бюджету.

Згідно з планом, у 2022 році державний бюджет мав отримати від сфери азартних ігор 1’189 млрд грн. Звичайно, коли ця цифра з’явилась у держбюджеті, жодної мови про війну не було, а більшість обізнаних представників ринку були переконані, що реальні доходи будуть вищими.

Здається, що війна мала внести суттєві корективи у ці бюджетні плани, адже азартні ігри – це далеко не пріоритет для влади та громадян країни, яка воює. Однак свою спроможність виконувати взяті на себе зобов’язання легальні організатори підтвердили сумою, яка надійшла на рахунок держказначейства. Фактичні доходи від ліцензійних платежів становлять 1’166 млрд грн, тобто 98% від запланованої суми. Це, безперечно, є досягненням, яке говорить про низку важливих особливостей ринку. Саме вони визначатимуть його розвиток у найближчому майбутньому.

1.Навіть у надскладних умовах війни держава та представники ринку продемонстрували, що здатні працювати над збереженням індустрії та досягати поставлених цілей разом. Подібний рівень синергії між державою та бізнесом у межах ринку, який функціонує лише два роки, є винятковим.

2.Бізнес продемонстрував продержавницьку позицію і у такий спосіб нівелював заяви про шкідливість легалізації азартних ігор для населення. Гемблінгові компанії не тільки сплачували ліцензійні платежі й податки, але й запровадили цілу низку волонтерських ініціатив та проєктів, спрямованих на підтримку армії та цивільного населення.

3.Ухвалення профільного податкового законопроєкту 2713-д та запровадження ДСОМ мають стати пріоритетами на наступний рік. Вони послужать важливими каталізаторами розвитку ринку та залучення інвестицій навіть за умов продовження війни.

4.Потенціал ринку є дійсно величезним, і якби не війна, гральний бізнес заплатив би ще більше. Якщо в надскладній ситуації він здатен досягати цілей, поставлених без урахування такого ризику як війна, то за сприятливих умов потенційні зиски для держави вимірюватимуться мільярдами гривень на рік.

За умови ухвалення відповідних законодавчих змін у 2023 році ринок легального гемблінгу зможе суттєво збільшити свій внесок у державний бюджет. До того ж, з огляду на те, наскільки швидко гемблінгові компанії змогли адаптуватись до реалій війни, в наступному році ми можемо побачити зростання ринку та навіть появу нових гравців, особливо в онлайн-сегменті, резюмує фахівець.