ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У США перевіряють найбільшу криптобіржу світу на предмет махінацій

АналітикаУ США перевіряють найбільшу криптобіржу світу на предмет махінацій

Регулятори США розслідують, чи порушила Binance Holdings Ltd. правила цінних паперів, продаючи цифрові токени саме тоді, коли криптобіржа зароджувалася 5 років тому, інформують інсайдери.

Огляд Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) пов’язаний із походженням фірми та її токеном BNB, який зараз є п’ятим за величиною у світі. За словами анонімних джерел, слідчі перевіряють, чи була первинна пропозиція монет у 2017 році продажем цінного паперу, який мав бути зареєстрований в агентстві, пише Bloomberg.

Перевірка початків BNB може викликати тривогу для Binance, оскільки біржа стикається з численними розслідуваннями у Вашингтоні. SEC запровадила десятки примусових заходів щодо ICO, які передбачають випуск віртуальних монет для збору грошей. BNB був особливістю експансивної криптоімперії Binance.

У своїй заяві Binance зазначила, що «для нас було б недоцільно коментувати наші поточні розмови з регуляторами, які включають освіту, допомогу та добровільні відповіді на інформаційні запити». У компанії додали, що вона працює з органами влади і «ми будемо продовжувати виконувати всі вимоги, встановлені регуляторами».

У SEC відмовилися від коментарів.

Віртуальна валюта може підпадати під компетенцію SEC, якщо інвестори купують її для фінансування компанії або проєкту з наміром отримати прибуток від цих зусиль. Це визначення ґрунтується на рішенні Верховного суду США від 1946 року про визначення інвестиційних контрактів.

Binance, яка керує найбільшою в світі біржею і каже, що вона не зареєстрована ні в одній країні, але має філії, розкидані по всьому світу, в тому числі й в Україні, стала центром для американських дослідників, які прагнуть стримати криптоіндустрію. Раніше агентство Bloomberg News повідомляло, що справи біржі розслідують Міністерство юстиції, Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами та Служба внутрішніх доходів.


Зібрані кошти

Перед запуском BNB у 2017 Binance виклала свої плани в так званій білій книзі. У документі зазначено, що його тираж буде обмежений до 200 мільйонів, причому половина токенів буде продана через ICO, яке відбувалося на кількох платформах по всьому світу. Ще 80 мільйонів буде зарезервовано для команди засновників Binance, до якої входить її головний виконавчий директор-мільярдер Чанпен Чжао.

Чанпен Чжао

У білій книзі, яку розглянули Bloomberg, Binance стверджує, що 85% коштів, зібраних в рамках ICO, мають бути використані для створення та продажу глобальної біржі Binance. При цьому, не згадується про обмеження щодо того, хто може брати участь.

Щоб залучити інвесторів до BNB, Binance запропонувала нижчі комісії для трейдерів, які платять за допомогою токена. Біржа також заплатила багатьом своїм підрядникам у валюті, включаючи принаймні одного резидента США, який сказав, що він купив BNB під час ICO – деталь, яка може стати ключовою для SEC, яка перевіряє юрисдикцію в будь-якому випадку.

Розслідування SEC не може призвести до того, що регулятор подає до суду на фірму чи окремих осіб. Один з інсайдерів сказав, що розслідування за участю BNB, ймовірно, залишиться за кілька місяців до будь-якого висновку.

Крім BNB, SEC також досліджує можливі зловживання торгівлею з боку інсайдерів Binance і чи є Binance.US, американська філія, створена в 2019 році, належним чином відокремлена від свого глобального аналога, інформує джерело.

Binance.US

Інша особа, яка безпосередньо знає про огляд, сказала, що SEC також розглядає маркет-мейкерські компанії, пов’язані з Чжао, який широко відомий як CZ. Комісія з цінних паперів і бірж виявила зацікавленість у частках Чжао в маркет-мейкерах на Binance.US і в тому, чи біржа здійснює брокерсько-дилерську діяльність, коментує інсайдер.

Binance підкреслила, що Binance.com і Binance.US «є окремими організаціями», причому перша лише для користувачів, які не є громадянами США. «Binance.US — це окрема торгова платформа, орієнтована на США, яка обслуговує американських користувачів, пропонуючи продукти та послуги, які відповідають федеральним і державним нормам США», — повідомили у фірмі.

В окремій заяві Binance.US заявив, що «відданий дотриманню найвищих стандартів відповідності».

На тлі стрімкого зростання криптовалют під час пандемії Covid-19 вартість BNB піднялася. Зараз вартість монети становить близько 300 доларів, а її ринкова капіталізація становить близько 48,5 мільярдів доларів. Валюта також була невід’ємною частиною постійно розширюваної крипто-екосистеми Binance, яка тепер включає все, від цифрових гаманців до власного блокчейну.

Монета Binance

Нещодавно, в рамках широкого ребрендингу свого блокчейну, Binance змінила повну назву BNB на Build and Build з Binance Coin. Компанія заявила, що внесла зміни на основі відгуків користувачів про «необхідність подальшого зміцнення децентралізованої природи ланцюга та посилення управління ланцюжком громади».

Фірма також відмовилася від планів, викладених у білій книзі ICO, щоквартально витрачати 20% прибутку біржі на викуп BNB. Чжао у дописі в блозі 2020 року сказав, що ця зміна була внесена у відповідь на юридичні поради, які «вказують на можливість неправильного розуміння як гарантію» в деяких регіонах.

Висновок про те, що BNB є цінним активом, може поставити Binance в подібне становище, як Ripple Labs Inc., яка веде запеклу судову боротьбу з SEC після того, як регулятор подав до суду на фірму та двох її керівників у грудні 2020 за ймовірне порушення правил при продажу криптотокена, відомого як XRP. Ripple стверджує, що токен функціонує як засіб обміну віртуальної валюти, а не цінний папір, і що юридична теорія SEC є помилковою.

Після вступу на посаду в квітні 2021 голова SEC Гері Генслер (див.заголовне фото) заявив, що практично всі ICO є цінними паперами і повинні регулюватися його агентством.