ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Як у США зуміли наварити на продажі віртуальної землі у NFT-токенах $320 млн

АналітикаЯк у США зуміли наварити на продажі віртуальної землі у NFT-токенах $320...

Виявляється, віртуальний світ – не такий вже і віртуальний. Шматки віртуальної землі у NFT-токенах у метавсесвіті здатні впливати на цілком реальну економіку, навіть… на курс валют. Щоправда, поки що тільки крипти, але все ж таки це початок. Провідне фінансово-економічне видання США Bloomberg аналізує, як позначилися дії покупців ділянок Otherdeeds (метавсесвіт Otherside) на американський та світовий ринок крипти і токенів. Спойлер: буде цікаво, не перемикайтесь. Виявляється, навіть на NFT можна спекулювати не гірше, аніж на реальній фондовій біржі.

Активність покупців Otherdeeds, віртуальної землі, наприкінці квітня спричинила ажіотаж і призвела до різкого зростання комісії за транзакції у криптовалюті Ethereum. Та це все нагадувало мильну бульбашку: щойно активність минула – ціни впали.

Yuga Labs, творець найпопулярнішої колекції у NFT-токенах “Bored Apes Yacht Clud Apes”, зуміли акумулювати приблизно $320 млн у суботу від продажу NFT для Otherdeeds в крипті Ethereum, і це стало найбільшим розпродажем токенів. Кожен покупець заплатив 5800 доларів США за NFT, плюс до 6000 доларів США трансакційних витрат або «мережевих комісій», що разом складає приблизно 4,21 Ether за поточними цінами.

Хоча раніше це коштувало всього 3,6 Ether за ті ж NFT на OpenSea, найбільшому в світі ринку NFT. Тож, продавці токенів NFT під час спекуляцій на ринку віртуальних товарів втратили по 1700 доларів за транзакцію. Це викликало шквал критики.

«Я думаю, що продаж Otherdeeds була невдалою акцією, що призвело до негативної реакції користувачів», — сказав Аарон Браун, криптоінвестор, який пише для Bloomberg Opinion. «Ще треба з’ясувати, чи зможе цей бренд повернути довіру та ентузіазм користувачів».

Спекулятивний ріст та падіння також викликало негативну реакцію з боку фанатів Twitter, які скупили NFT.

Ринок NFT нестабільний. За даними трекера DappRadar, транзакції NFT на Decentraland, іншій платформі метавсесвіту, де користувачі можуть купувати та продавати віртуальні земельні ділянки, знизилися на 37% за останні 30 днів. NFT також зазнають складнощів на вторинних ринках, а іноді і на первинних ринках. За даними аналітичної компанії Nansen, одна з трьох колекцій NFT в середньому практично не має торгової активності. Інша третина торгується нижче суми, у яку обійшовся емітентам випуск токенів.

За даними DappRadar, обсяг торгів для Otherdeed у вівторок 3 травня зменшився на 68% порівняно з днем ​​раніше, незважаючи на те, що це найпопулярніша колекція NFT за 24 години. Кількість трейдерів, хоча й обчислюється тисячами, також зменшилася вдвічі.

Про який саме товар йде мова? Кожен NFT від Otherdeed представляє земельну ділянку. Деякі ділянки містять гори та струмки, а інші зроблені з того, що здається дорогоцінним камінням. Очікується, що земля буде використана в майбутній грі Otherside Metaverse. Власники токена ApeCoin, які підтвердили свою особу, намагалися купити документи на 55 000 ділянок віртуальної землі протягом вихідних. Ціна ApeCoin спочатку різко зросла минулого тижня в очікуванні продажу, а потім так само різко знизилася.