ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У росії заздрять Steam та Epic Games Store. Хочуть конкурувати з ними у… Вконтакте 

АналітикаУ росії заздрять Steam та Epic Games Store. Хочуть конкурувати з ними...

Російська компанія VK планує створити свого конкурента Steam та Epic Games Store. Уже ведуть переговори щодо ексклюзивного розміщення ігор на відеоігровій платформі VK Play. Про це повідомив сайт dev.ua із посиланням на російське видання «Відомості».

На цей час VK Play — це майданчик «ВКонтакте» для любителів відеоігор у всіх проявах. На ньому можна, наприклад, стрімити свої ігри чи спілкуватися за інтересами.

Але керівництво VK хоче зробити з нього аналог Steam для росії. Причина — численні санкції, запроваджені через початок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Через них російським геймерам стало складніше купувати ігри стандартним способом, а обхідних шляхів на кшталт використання карт інших країн стає дедалі менше.

Саме тому VK задумала перетворити VK Play на повноцінний майданчик для продажу відеоігор росіянам. Компанія вже веде переговори з різними ігровими студіями. У нову стратегію розвитку VK планує вкласти до $10 млн.

Один із прикладів ексклюзивної угоди вже є. Це майбутній шутер Atomic Heart, який розповість про альтернативну історію СРСР. У росії та білорусі він вийде ексклюзивно на платформі VK Play. Водночас в усьому світі його просуванням займається студія Focus Entertainment. Шутер навіть потрапить у найпопулярніший серед гравців сервіс підписки для відеоігор Xbox Game Pass.

Щось подібне VK хоче реалізувати й з іншими іграми. Наприклад, джерела «Відомостей» повідомили про переговори з Owlcat Games. Вони розробили дві частини RPG Pathfinder, а зараз займаються рольовою грою за всесвітом Warhammer 40К.

Також серед партнерів VK можуть виявитися щонайменш Playrix, Wargaming і Cyberia Limited. Остання займається розробленням гри про Смутний час у росії, на яку виділили 260 млн рублів. Геймплею гра поки що не має, студія до цього не релізнула жодного проєкту.

Водночас офіційний представник Wargaming повідомив dev.ua, що ніяких зв’язків із VK Play в компанії не буде. Вона вийшла з ринку росії та білорусі остаточно. Можливо, у «Відомостях» мали на увазі Lesta Studio, адже саме вона займається World of Tanks та іншими відеоіграми Wargaming в росії та білорусі — під окремим брендом та зі своєю командою.

У Owlcat Games також поквапилися спростувати чутки. В офіційній відповіді представник студії розповів таке: «Ми не ведемо переговори про ексклюзивність ні з якої з платформ, у тому числі з VK». 

У VK поки не анонсували свої плани офіційно, але і спростовувати їх не стали. «Ми відкриті для всіх розробників, які хочуть ефективно вирощувати свої продукти на російському ринку. Для цього VK Play вже пропонує вигідні умови: найнижчу на ринку комісію в 5%, маркетингову підтримку та гнучкі формати співпраці», — заявили в самій компанії.

Водночас та сама ситуація з Atomic Heart викликала хвилю обурення серед українського ком’юніті гравців. Адже ця гра не просто від російських розробників, але вона ще й романтизує СРСР. І увага до неї на світовому рівні під час військової агресії росії виглядає як мінімум дивно.

Російські ігрові компанії зараз масово вивозять співробітників до інших країн і відкривають там офіси, щоб не припиняти діяльність та уникнути впливу санкцій. Проте частина людей і команд продовжує працювати з росії. І купівля їхніх ігор — це опосередковане спонсорування через податки військової агресії росії.