ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Четверта у світі за обсягом виручки геймдев-компанія світу пішла з рф та білорусі

НовиниЧетверта у світі за обсягом виручки геймдев-компанія світу пішла з рф та...

Мова йде про Playrix. Однією з причин є російська мобілізація. 

За обсягами виручки у $2,7 млрд компанія вважається четвертим у світі видавцем після китайських Tencent, NetEase та Activision.

Згідно з даними аналітичної платформи AppAnnie, російський ринок для Playrix був другим після американського за обсягами завантаження ігор (15% від усіх завантажень), а прибуток з рф за різними оцінками становив від 7% до 40%. Тобто це мінімум $190 млн, з яких в росії сплачувались податки, зауважує ain.ua. 

Геймдев-компанія російського походження Playrix йде з ринків росії та білорусі. В компанії не називають причин, але без сумніву це реакція на мобілізацію в рф та рб. Адже попередні 8 місяців війни для Playrix вагомою причиною для виходу не стали.

Зокрема, компанія планує закрити всі офіси на цих локаціях та припинити комерційну діяльність «для збереження стабільності групи Playrix».

Компанія відкрила офіси в інших локаціях та перевозить туди співробітників із рф та рб.

Наразі в документі відсутні дати закриття офісів та юросіб.

В компанії все ще не можуть сказати, хто розв’язав війну.

Від початку повномасштабного вторгнення Playrix не демонструвала чіткої позиції з цього приводу, вводила цензуру в робочих чатах, не називали війну війною та відмовлялась йти з рф та рб. Зокрема, у коментарі Ігор Бухман сказав: «Вважав, що все це закінчиться за кілька днів».

Цікаво, що в той самий час як компанія Playrix відмовилася йти з росії, її засновники, вологодці Ігор та Дмитро Бухмани попросили Forbes не називати їх росіянами.

В Україні у Playrix близько 1500 співробітників у Києві, Рівному, Одесі та Харкові, які працюють як у самій компанії, так і студіях, переважно куплених Playrix у 2020-2021 роках. Відомо про 8 студій: Zagrava, Boolat, 4Friends, Home games, Daily Magic, Perfect Play, Vizor Games та VoKi (скорочення від «ВОлогда КИїв»). І ще близько 1500 працівників Playrix має в росії.

Загальний статок Бухманів оцінюється у $16 млрд.