ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У Mastercard готові працювати з криптою, проте не вважають її… грошима

АналітикаУ Mastercard готові працювати з криптою, проте не вважають її… грошима

Mastercard розглядає крипту та дані серед способів вийти за межі банківського пластику. Фінансовий директор Сачін Мехра каже, що інновації створюють можливості, і компанія повинна «швидко реагувати».

Головний фінансовий директор Mastercard Inc. Сачін Мехра допомагає платіжному процесору диверсифікувати свої продукти, одночасно розширюючи охоплення в таких сферах, як електронна комерція та крипто-транзакції.

На його думку, є дуже велике поле для споживчих платежів. І тенденція переходу від готівкових до електронних форм розрахунків ще не зовсім опанована.

«Якщо подумати про це в глобальному масштабі, то ще є тонна готівки, яку ще потрібно електронізувати», – каже Сачін Мехра.

Те, що у компанії звуть послугами – це дані, аналітика, консультації, лояльність і можливості профілактики шахрайства. Це все становить приблизно 35% доходу компанії.

«Хоча часто люди думають про Mastercard як про картку. Це дуже важливо, але є також зовсім інша частина Mastercard», – говорить Мехрі.

Бренд публічно заявив про початок роботи з криптовалютою. За словами Мехрі, у криптосвіті компанія відіграє роль ланцюга, коли люди використовують дебетові та кредитні картки, щоб купувати криптовалюту.

«Ми виступаємо в ролі стартової рампи: коли люди хочуть перевести гроші в готівку, ми допомагаємо їм отримати доступ до використання своїх криптовалютних балансів скрізь, де приймають Mastercard. Це можливість отримання прибутку, і це досить успішно працює з тих пір, як з’явилися криптосередовища», – цитує Мехрі Bloomberg.

Однак, поки що навіть у платіжному сервісі не розглядають крипту в якості альтернативи грошам. Щоб будь-що було платіжним засобом у свідомості, воно повинно мати запас вартості. Якщо вартість чогось коливається щодня, наприклад, кава Starbucks коштує $3, завтра вона коштуватиме $9, а післязавтра – $1, це проблема з точки зору споживчого мислення.

«Тому ми розглядаємо криптовалюту більше як клас активів. Але як платіжний інструмент, ми вважаємо, що стейблкойни та CBDC [цифрові валюти, випущені центральними банками] потенційно мають трохи більшу перспективу», – наводить приклад Мехрі.