ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Співробітники Twitter протестують проти намірів Ілона Маска порізати 75% штату

АналітикаСпівробітники Twitter протестують проти намірів Ілона Маска порізати 75% штату

Співробітники Twitter ширять мережею відкритий лист, в якому протестують проти плану мільярдера Ілона Маска звільнити 75% штату компанії, оскільки наближається крайній термін, до якого він повинен завершити придбання компанії за $44 млрд, повідомляє часопис TIME.

Маск повинен завершити придбання до п’ятниці 28 жовтня, або зіткнеться з відновленням позову в суді штату Делавер.

Ілон Маск повідомив потенційним спонсорам свого придбання Twitter, що він планує замінити або ліквідувати майже 75% персоналу Twitter, скоротивши чисельність персоналу з 7500 до лише 2000, повідомила Washington Post минулого тижня. Раніше Маск стверджував, що компанія соціальних медіа роздута, а також заявив, що її співробітники мають «сильні ліві упередження».

Часопис переглянув чернетку відкритого листа, який поширювався серед співробітників Twitter у понеділок 24 жовтня. 

«План Ілона Маска звільнити 75% працівників Twitter зашкодить здатності Twitter обслуговувати публічну дискусію», — йдеться в чернетці листа, який ще не опубліковано. «Загроза такого масштабу є безрозсудною, підриває довіру наших користувачів і клієнтів до нашої платформи та є прозорим актом залякування працівників».

У листі вимагається, щоб Маск зобов’язався зберегти поточну чисельність персоналу Twitter, якщо він поглине компанію. Співробітники також вимагають, щоб він не дискримінував працівників на основі їхніх політичних переконань і зобов’язувався дотримуватися «справедливої» політики звільнення та більше інформувати про умови праці. «Ми вимагаємо, щоб до нас ставилися з гідністю, а не як до пішаків у грі, в яку грають мільярдери», — йдеться у списку вимог.

Невідомо, скільки співробітників Twitter підписали лист на момент публікації. «Підписи не будуть оприлюднені, якщо ми не матимемо критичної маси», — йдеться в записці, надісланій потенційним підписантам.


Повний текст відкритого листа

Персоналу, Ілону Маску і раді директорів:

«Ми, нижчепідписані працівники Twitter, вважаємо, що публічна дискусія під загрозою.

План Ілона Маска звільнити 75% працівників Twitter зашкодить здатності Twitter обслуговувати публічні дискусії. Загроза такого масштабу є безрозсудною, підриває довіру наших користувачів і клієнтів до нашої платформи та є прозорим актом залякування працівників.

Twitter має значний вплив на суспільства та спільноти по всьому світу. Поки ми говоримо, Twitter допомагає підняти незалежну журналістику в Україні та Ірані, а також сприяє громадським рухам у всьому світі.

Загроза для працівників Twitter є загрозою для майбутнього Twitter. Ці загрози впливають на нас, як на працівників, і демонструють фундаментальний розрив із реаліями роботи Twitter. Вони загрожують нашим засобам існування, доступу до основних медичних послуг і можливості володарів віз залишатися в країні, в якій вони працюють. Ми не можемо виконувати свою роботу в середовищі постійних переслідувань і погроз. Без нашої роботи не буде Twitter.

Нас, працівників Twitter, ніхто не злякає. Ми знову зобов’язуємося підтримувати спільноти, організації та підприємства, які покладаються на Twitter. Ми не припинимо обслуговування публічної розмови.

Ми закликаємо керівництво Twitter та Ілона Маска припинити ці загрози звільнення через недбалість. Як працівники, ми заслуговуємо на конкретні зобов’язання, щоб ми могли продовжувати зберігати цілісність нашої платформи.

Ми вимагаємо від поточного та майбутнього керівництва:

Поваги: ми вимагаємо від керівництва поважати платформу та працівників, які її обслуговують, зобов’язавшись зберегти поточну чисельність персоналу.

Безпеки: ми вимагаємо, щоб керівництво не дискримінувало працівників на основі їхньої раси, статі, інвалідності, сексуальної орієнтації чи політичних переконань. Ми також вимагаємо безпеки для працівників з візами, які будуть змушені покинути країну, в якій вони працюють, якщо їх звільнять.

Захисту: ми вимагаємо від Ілона Маска чіткого зобов’язання зберегти наші переваги, як ті, що перераховані в угоді про злиття, так і ні (наприклад, віддалена робота). Ми вимагаємо від керівництва встановити та забезпечити справедливу політику звільнення для всіх працівників до та після будь-якої зміни власника.

Гідності: Ми вимагаємо прозорого, оперативного та продуманого спілкування щодо умов нашої роботи. Ми вимагаємо, щоб до нас ставилися з гідністю, а не як до пішаків у грі, яку грають мільярдери.

З повагою, Працівники Twitter».