ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Шанси Дональда Трампа на виборах 2024 розтягуються після рейду ФБР до нього додому

АналітикаШанси Дональда Трампа на виборах 2024 розтягуються після рейду ФБР до нього...

8 серпня Дональда Трампа обшукали ФБР у його маєтку Мар-а-Лаго у Флориді. Це була досить безпрецедентна і драматична подія, коли федеральний уряд ретельно перевіряв колишнього президента.

Джерела, близькі до федеральних правоохоронних органів, кажуть, що рейд пов’язаний із звинуваченнями в тому, що Трамп перевіз секретні документи з Білого дому до свого особняка у Флориді. Трамп назвав зачистку «озброєнням системи правосуддя».

«Нічого подібного ніколи не траплялося з жодним з президентів Сполучених Штатів», – сказав Трамп у заяві, вперше оприлюдненій його соцмережі Truth Social. «Цей неоголошений рейд на мій будинок не був необхідним або доцільним. Це порушення прокуратури… і напад радикальних лівих демократів, які відчайдушно не хочуть, щоб я балотувався на пост президента у 2024 році».

Численні ЗМІ стверджують, що атака стосувалася звернення Національного архіву до Департаменту юстиції. Міністерство юстиції звернулося з проханням вилучити 15 ящиків секретних документів, які Трамп взяв із собою після від’їзду з Білого дому в січні 2021.

Федеральний закон забороняє переміщення секретних документів у недозволені місця. Однак, як президент, можна стверджувати, що Трамп мав остаточну владу в розсекреченні записів, які він вирішив взяти з собою до Флориди.


Коефіцієнти 2024 ростуть

Джерела, близькі до Міністерства юстиції та ФБР, стверджують, що рейд у Мар-а-Лаго не був пов’язаний із слуханнями в Конгресі, які тривали 6 січня 2021. Спеціальний комітет Палати представників Сполучених Штатів щодо теракту 6 січня продовжує досліджувати події, які призвели до того, що натовп прихильників Трампа того дня вдерся до Капітолію США, і яку можливу роль відіграв тодішній президент.

Але навіть якщо серпневий рейд ФБР мав невеликий стосунок або взагалі не мав нічого спільного з 6 січня, кримінальне розслідування змусило деяких гравців перегонів 2024-го відмовитися від другого терміну Трампа. На біржі ставок Smarkets, яка дозволяє користувачам купувати та продавати акції політичних результатів, шанси Трампа на 2024 впали за одну ніч через реакцію на події в Мар-а-Лаго.

Зараз на сайті ставок Трампу дають близько 20% шансів перемогти на президентських виборах у США 5 листопада 2024 року. До рейду букмекери давали колишньому президенту більше 22% шансів отримати другий термін.

«Новини з Флориди показали, що ринки ставок знизили шанси Дональда Трампа на переобрання у 2024 році, і тепер Рон ДеСантіс є фаворитом на посаду Білого дому», — сказав виданню Casino.org Метью Шеддік, голова відділу політичних ринків Smarkets. «Потенційні юридичні проблеми Трампа завжди враховувалися в його ціні. Але такий розвиток подій має збільшити ймовірність того, що він навіть не потрапить на стартову лінію 2024 року».

ДеСантіс, нинішній республіканський губернатор Флориди, був фаворитом ставок з шансами трохи більше 23%. Президент Джо Байден посідає третє місце з приблизно 12%, а віце-президент Камала Гарріс четверте з 5%. Замикає першу п’ятірку губернатор Каліфорнії від Демократичної партії Гевін Ньюсом із 4,5%.


Трамп, схоже, готується до перегонів

Незважаючи на рейд ФБР і Міністерства юстиції в його маєтку, Дональд Трамп, схоже, готується на ще один президентський термін. У своїй заяві у відповідь на серпневі події колишній президент назвав операцію політичним полюванням на відьом.

«Я протистояв американській бюрократичній корупції, я повернув владу людям… і істеблішмент це зненавидів. Тепер, коли вони спостерігають, як кандидати, які мене підтримують, перемагають, і бачать моє домінування в усіх [2024] опитуваннях, вони намагаються зупинити мене та Республіканську партію», – висловив думку Трамп. «Беззаконня, політичні переслідування та полювання на відьом мають бути викриті та припинені», – підсумував Трамп.