ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Ринок крипти: фахівці кажуть – тепер довіряти прогнозам більше не можна

АналітикаРинок крипти: фахівці кажуть - тепер довіряти прогнозам більше не можна

Профільне економічне видання Bloomberg опитало фахівців щодо настроїв, які панують нині на світовому ринку крипти. Адже, як відомо, травневий спад у ціні біткойна позначився на стані решти криптовалют. Тож, поки триває невелика пауза, медіа цікавиться – чи проб’є крипта нове дно, або варто чекати зростання курсу?

Усі знають, що останнім часом криптовалюта переживає важкі часи. Цього року біткойн втратив третину своєї вартості, а альткоїни йдуть ще гірше, а ціни знову знижуються в п’ятницю 20 травня. Незважаючи на заклики спільноти, поширені в основному через Twitter, накопичувати більше монет, коли відбувається розпродаж, спостерігачі за ринком кажуть, що остерігайтеся прогнозів, які призводять до зниження.

Майк Новограц, засновник Galaxy Digital Holdings Ltd., який у середині травня випустив зізнання щодо становища по стейблкоіну Terraform Labs, зазначив, що деякі менші токени впали на 80% від своїх максимумів. І якщо їхні втрати прискоряться до того ж ступеня, що й у 2018, ці монети можуть втратити ще 70%.

Майк Новограц. Bloomberg

«Моя думка полягає в тому, що вибирати дно небезпечно», — написав він у Twitter. «А якщо ви зростаєте – то повільно».

Криптовалюти цього року постраждали, пройшовши темний період, який торкнувся майже всіх куточків ринку. Bitcoin та Ether знизилися на 50% з листопада, коли багато монет досягли піку, тоді як XRP, Dogecoin і Solana втратили приблизно 70%. Шиба-іну впав на 80%. І інвестори також гіршають на NFT та інші криптоцентровані відгалуження.

Біткойн, найбільший цифровий актив за ринковою вартістю, у п’ятницю 20 травня впав на 5% до 28 706 доларів. Індекс S&P 500 опустився на 20% нижче свого піку в січні лише протягом 1 дня.

Усе це відбувається, коли Федеральна резервна система, намагаючись повернути інфляцію до 2%, підвищує процентні ставки та посилює м’які монетарні умови, які вона запровадила для боротьби з пандемією. Акції та облігації також розпродалися цього року, оскільки інвестори намагаються з’ясувати, чи сприятимуть дії центрального банку економіку до рецесії.

«Поки що цей крок був пов’язаний із ширшими рухами макроринку», – сказав Метью Макдермотт, глобальний керівник відділу цифрових активів Goldman Sachs про крипторинки.

Це не завадило деяким аналітикам спрогнозувати, що зараз хороший час купувати цифрові активи зі знижкою – у Twitter багато таких публікацій. Також не припиняються прогнози після того, як з осені на крипторинках було втрачено понад 1 трильйон доларів.

Згідно з дослідницькою запискою BlockFi і Arcane Research, падіння цін 12 травня на тлі падіння TerraUSD «сигналізує явні тенденції екстремальних та ірраціональних страхів». Ставки фінансування досягли низьких рівнів, яких не було з липня, оскільки ліквідації зростали, а обсяги спотових операцій залишалися високими. «Усі ці події свідчать про те, що поточні розпродажі можуть наближатися до точки насичення», – йдеться у звіті, хоча в ньому додається, що оцінювати ринок криптовалют без урахування того, що відбувається з активами більшого ризику, «ймовірно, нерозумно».

За словами Майка Белші, засновника і генерального директора галузевої компанії BitGo, рецесія чи ні, ціни на криптовалюту можуть ще впасти. «Навіть якщо економіка уникне спаду, я впевнений, що ціни впадуть, а шал на ринку впаде», – сказав він в інтерв’ю. «Це буде більш вираженим, якщо ми впадемо в рецесію».