ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

«Пасок безпеки» для Маска, якщо той таки не купить Twitter

Аналітика«Пасок безпеки» для Маска, якщо той таки не купить Twitter

Заява Ілона Маска про постановку на паузу купівлю Twitter, привернула увагу до цілого ряду відомих спонсорів і стовпів Кремнієвої долини. Але на деяких варто зупинитися окремо.

Перше місце в цьому списку займає інвестиційна компанія з Дубая, чиї активи зросли до понад 5 мільярдів доларів за часів її таємного засновника Олександра Тамаша, згідно з регуляторними документами та людьми, знайомими з цим питанням. Vy Capital, чий основний веб-сайт складається з однієї сторінки, без адреси та контактної інформації, виділяв 700 мільйонів доларів на фінансування пропозиції Маска щодо соціальної мережі, що робить її третім за величиною зовнішнім інвестором у угоді, компанія має у своєму розпорядженні гроші мільярдера Ларрі Еллісона і фонду Sequoia Capital, про що свідчать документи.

Здатність Vy сприяти фінансуванню одного з найбільших викупів із залученням кредитних коштів в історії – якщо він продовжиться, незважаючи на суперечку щодо фальшивих облікових записів – заслуговує на увагу для фірми, у якої небагато публічних записів, що показують її джерела фінансування або характер її інвестицій. Згідно з даними PitchBook, Vy, чиї зобов’язання щодо акціонерного капіталу в угоді на суму 44 мільярди доларів перевищили зобов’язання Brookfield Asset Management та Катару, також підтримував такі компанії, як Musk’s Boring Co. і криптобіржу ErisX.

Тамаш має історію зв’язків із відомими інвесторами. Перш ніж створити Vy, він тісно співпрацював з російсько-ізраїльським мільярдером Юрієм Мілнером і тепер, схоже, розвиває зв’язки з Маском. Він також вкладав гроші в ракетну компанію SpaceX боса Tesla Inc. і виробника мозкових машин Neuralink Corp. І, за даними LinkedIn, одним із аналітиків Vy наразі є Бенджамін Бірчалл, син ключового помічника Маска Джареда Бірчалла.

Представник Тамаша від коментарів відмовився. Під час нещодавнього візиту до офісу фірми в Дубаї була присутня лише помічниця. Вона сказала, що решта співробітників — близько 10 в еміраті, включаючи Тамаша — працюють віддалено. За даними LinkedIn, у всьому світі у фірмі працюють близько 25 людей.

У документі 2020 від компанії Vy Global Growth з бланками зазначено, що активи Vy під управлінням становлять понад 2 мільярди доларів. З тих пір ці активи зросли більш ніж вдвічі і складаються з обмеженої кількості коштів з приблизно 1 мільярдом доларів для розміщення, за словами людей, знайомих з діяльністю фірми. Співробітники включають великі американські фонди, сказали люди, попросивши не називати їх особи, оскільки деталі приватні.

Обліковий запис Тамаша в Твіттері існує з березня 2009. На ньому є те саме зображення, що і у його профілі у LinkedIn, і зображення банера, що показує фігурки Lego штурмовиків із «Зоряних воєн», але немає публікацій. Акаунту сподобався твіт Маска від 21 квітня, який закликав платформу соціальних медіа аутентифікувати «всіх справжніх людей» у рамках суперечки щодо ботів.

Хоча Тамаш може бути таємничим, його зв’язки – ні.

Після роботи над технологічними угодами для Goldman Sachs Group Inc. в Лондоні, громадянин Німеччини приєднався до інвестиційної компанії Мілнера DST Global як партнер у 2008, де він керував прибутковими ставками на такі компанії, як Airbnb Inc., Facebook, перш ніж вона стала Meta Platforms Inc., а також ранні інвестиції в Twitter.

До Goldman він був одним із засновників Arma Partners, які надають консультації з питань корпоративного фінансування компаніям та інвесторам у технологічному секторі.

«Людський суперкомп’ютер»

Згідно з нормативним документом, Тамаш і його колишній колега по Goldman Матеуш Шешковський заснували Vy у 2013 з баченням «інвестувати в деякі з провідних світових компаній і володіти ними протягом десятиліть».

Зараз він керує фондом разом із Джоном Герінгом, засновником компанії, що займається хмарним програмним забезпеченням Lookout Inc., який не згадує Vy у своєму профілі LinkedIn. Згідно з поданням про цінні папери, Тамаш і Герінг мають найбільші індивідуальні частки в Vy Global Growth. Одним з інших інвесторів є Хав’єр Оліван, який цієї осені стане операційним директором Meta.

Державні активи компанії включали частки в канадській платформі електронної комерції Shopify Inc., відстеження аудиторії ComScore Inc., онлайн-кредитора LendingClub Corp. і виробника ігор Activision Blizzard Inc., згідно з нормативними документами. Схоже, що холдинги були ліквідовані до 2018. Фірма також підтримувала приватні технологічні компанії, такі як Blockchain.com і Reddit Inc.

Його досвід та інвестиційний хист спонукали венчурних капіталістів Бена Горовіца та Марка Андріссена назвати його «людським суперкомп’ютером Мілнера». Правитель Дубая шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум призначив Тамаша до консультативної ради, присвяченої цифровій економіці.

Адвокат свободи слова

Наразі Тамаш живе в Європі, а коли він перебуває в Дубаї, він частково керує Vy з розкішного особняка в районі Аль-Барарі, відокремленому передмісті з розкішними будинками, розповідають інсайдери. Фірма також має офіс в районі затоки Сан-Франциско. Окрім своєї інвестиційної діяльності, Тамаш заснував компанію Synaptic, що займається наукою про дані, і підтримував дослідження штучного інтелекту в Інституті майбутнього людства Оксфордського університету.