На 8% впали витрати на азарт та розваги: на тлі кризи латвійці взялися рахувати гроші

Доходи операторів інтерактивних азартних гра у третій чверті цього року склали 28,759 млн євро — це на 8% менше, ніж у першу чверть року, коли прибутки таких компаній становили 31,382 млн євро. Представники галузі пов’язують це із ставленням жителів до криз — у лихоліття латвійці скорочують витрати саме на розваги.
«У міру погіршення економічної ситуації в країні громадяни починають економити та скорочувати свої витрати на необов’язкові витрати, насамперед на розваги», – пояснює представник Латвійської асоціації інтерактивних азартних ігор (LIAB) та операційний менеджер Entain (Optibet) Дайніс Нієдра, пише Delfi.
Незважаючи на те, що кількість ліцензованих операторів інтерактивних азартних ігор цього року збільшилася, загальний прибуток галузі не збільшився, а це означає, що доходи окремих операторів скоротилися.
«Під час економічних криз громадяни демонструють фінансову грамотність, витрати населення на розваги скорочуються. Так було і 2009, коли доходи сектора скоротилися майже вдвічі», – зазначив Нієдра. Він припустив, що у ІІІ та ІV кварталі цього року зі зменшенням витрат зіткнуться й інші представники індустрії розваг та відпочинку – кінотеатри, бари, ресторани.
Раніше вже повідомлялося про те, що жителі Латвії з гральною залежністю можуть включити себе до реєстру самовідданих, який доступний на платформах ігрових операторів. Також азартні ігри в Латвії заборонені жителям із заборгованостями з аліментів.
Судячи з даних опитування, більшість жителів Латвії обізнані про реєстр — 62% латвійців відповідають, що знають про нього, 37% — ні.
Реєстр працює з 2020 і з того часу понад 37 тисяч осіб добровільно внесли туди своє ім’я, серед них 24 тисячі осіб, на яких поширюється активна заборона брати участь в іграх.
У той же час, дані опитування показують, що більшість жителів не знають, як відрізнити ліцензований гральний сайт від неліцензійного. 71% опитаних відповіли, що не знають, як відрізнити легальний сайт від нелегального, 16% знають, а 13% вагаються з відповіддю. 45% респондентів взагалі не знають, що існують ліцензійні та нелегальні сайти інтерактивних азартних ігор.
«Те, що жителі не знають, які сайти інтерактивних азартних ігор у Латвії діють відповідно до державних правил і безпечні, а які працюють нелегально — серйозна проблема. Це становить загрозу для гравців, оскільки відомо, що реєстр відмови працює лише на ліцензованих сайтах , і лише ліцензовані сайти використовують інструменти відповідальної гри, щоб сприяти запобіганню залежності», – сказав представник LIAB, член правління William Hill Latvia Каспарс Разна.
За його словами, однією з причин такого незнання є повна заборона на рекламу азартних ігор у Латвії, якої немає в більшості країн Європи. «Заборона стосується поширення будь-якої інформації про азартні ігри, у тому числі й інформації про відповідальну гру», – наголошує Разна.