Meta тепер може перетворювати думки в…текст

Штучний інтелект тепер може трансформувати думки у набір тексту, повідомляє прес-реліз компанії. Це дозволить комунікувати навіть тим людям, які внаслідок хвороб не можуть спілкуватися.
«Результати нашого дослідження є обнадійливими, оскільки вони показують, що навчений штучний інтелект може успішно декодувати сприйману мову з неінвазивних записів активності мозку, незважаючи на шум і мінливість, властиві цим даним. Однак ці результати є лише першим кроком. У цій роботі ми зосередилися на декодуванні сприйняття мовлення, але кінцева мета уможливлення спілкування пацієнта вимагатиме розширення цієї роботи на продукування мовлення. Цей напрямок досліджень може вийти за рамки допомоги пацієнтам і потенційно включати нові способи взаємодії з комп’ютерами.
Загалом, наша робота є частиною ширших зусиль наукового співтовариства використовувати ШІ для кращого розуміння людського мозку. Ми відкрито ділимося цим дослідженням, щоб прискорити прогрес у вирішенні викликів, які ще попереду», – звітують у компанії.
Мeta використали 4 набори даних ЕЕГ (Електроенцефалографія) і МЕГ (Магнітна енцефалографія) з відкритим кодом. Для цього юзали понад 150 годин записів 169 здорових добровольців, які слухали аудіокниги та окремі речення англійською та голландською мовами.
Потім ці записи ЕЕГ і МЕГ вводять в модель «мозку» штучного інтелекту. Відомо, що записи ЕЕГ і МЕГ значно відрізняються в різних індивідів через індивідуальну анатомію мозку, відмінності в розташуванні та часі нейронних функцій у різних областях мозку, а також положення датчиків під час сеансу запису.
На практиці це означає, що для аналізу даних мозку, як правило, потрібен складний інженерний конвеєр, створений для переналаштування сигналів мозку на один шаблон. У попередніх дослідженнях декодери мозку навчалися на невеликій кількості записів.