ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Meta згортає власний платіжний сервіс

АналітикаMeta згортає власний платіжний сервіс

Meta закриє службу Novi у вересні під час криптозими (падіння більшості котувань цифрових активів на ринку).

Залишок криптовалютного проєкту, який зазнав критики від Конгресу, засновник Meta Platforms Inc. Марк Цукерберг офіційно закриває.

Пілот Meta Novi — сервіс грошових переказів за допомогою власного криптовалютного цифрового гаманця — завершиться 1 вересня, повідомляє служба на своєму веб-сайті та у стейтменті, яке вона надіслала своїм користувачам, пише Bloomberg.

Додатки Novi та Novi у WhatsApp більше не будуть доступні, повідомляє компанія на веб-сайті. Починаючи з 21 липня, користувачі більше не зможуть додавати гроші на свої рахунки, сказав Novi, порадивши користувачам зняти свій баланс «якомога швидше». Клієнти не матимуть доступу до своєї історії транзакцій чи інших даних після завершення пілотної програми.

Однак, попри це, компанія планує використовувати технологію Novi в майбутніх продуктах, наприклад у своєму проєкті метавсесвіту, повідомив представник Meta в електронному листі.

«Ми вже витратили роки на створення можливостей Meta в цілому на блокчейні та впровадження нових продуктів, таких як цифрові предмети колекціонування», — йдеться у заяві Meta. «Ви можете очікувати від нас більше в просторі web3, тому що ми дуже оптимістично налаштовані щодо цінності, яку ці технології можуть принести людям і компаніям у метавсесвіті».

Meta запустила пілотний проєкт Novi у жовтні минулого року на тлі скорочених амбіцій щодо домінування у сфері криптовалютних переказів. Замість нового токена Diem Meta, Novi використав стейблкоїн USDP від ​​Paxos Trust Co., щоб дозволити користувачам гаманців із деяких частин США та Гватемали проводити транзакції. Coinbase Global Inc. охороняла кошти.

Коли ідейний натхненник Meta давав свідчення перед Конгресом у 2019, Цукерберг намагався розвіяти будь-які побоювання, що його компанія підтримає запуск Diem, який тоді називався Libra, без схвалення регуляторів.

Амбіції Meta щодо Diem, асоціації, частиною якої вона була, щоб представити світові дешеві та швидкі платежі через криптовалюту, були зменшені протягом останніх кількох років на тлі регулятивного контролю. Девід Маркус, який очолював роботу гаманця Novi, пішов минулого року. Активи Diem були продані в січні.

Згортаючи ці зусилля, Meta розширює свій тест на підтримку невзаємозамінних токенів — як правило, мистецтва, наприклад милих мавп чи пінгвінів — на своїх сайтах.

Амбіції Meta щодо Novi нині проходять випробування через поглиблення спаду на крипторинках і проблеми з ліквідністю в таких ключових компаніях, як Celsius Network і Three Arrows Capital.