ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Антимонопольний комітет Туреччини оштрафував Meta на $18,6 млн

АналітикаАнтимонопольний комітет Туреччини оштрафував Meta на $18,6 млн

Орган з питань конкуренції Туреччини оштрафував материнську компанію Facebook Meta Platforms Inc на 346,72 мільйона лір (18,63 мільйона доларів) за порушення законодавства про конкуренцію, повідомляє Reuters в середу 26 жовтня.

Турецький регулятор заявив, що компанія займає домінуючу позицію в особистих соціальних мережах і онлайн-відеорекламі та перешкоджає конкурентам, об’єднуючи дані, зібрані через її основні служби Facebook, Instagram і WhatsApp.

У 2021 орган з питань конкуренції розпочав розслідування щодо WhatsApp, а потім Facebook Inc., після того як додаток для обміну повідомленнями оновив свої умови використання, заявивши, що залишає за собою право свого власника Facebook Inc та його дочірніх компаній збирати дані користувачів, такі як номери телефонів і локації, зміни, які активно впроваджувалися в усьому світі.

Представник Meta Platforms заявив, що компанія не згодна з висновками розслідування та розгляне всі варіанти.

«Оновлення 2021 року не просили користувачів дозволити Facebook збирати дані про них. Воно надало більш чітку та детальну інформацію нашим користувачам про те, як і чому ми використовуємо дані», — сказав речник, додавши, що не було змін у оновленні практики обміну даними у WhatsApp.

Орган з питань конкуренції Туреччини заявив, що Meta має діяти, щоб відновити конкуренцію на цих ринках, і готувати щорічні звіти про кроки, які вона вживатиме протягом наступних п’яти років.

Зазначається, що штраф базується на доходах компанії за 2021 рік, і компанія може оскаржити рішення протягом 60 днів.

Компанії соціальних медіа були в центрі уваги в Туреччині, яка минулого тижня ухвалила закон, який передбачає ув’язнення журналістів і користувачів соціальних мереж на термін до трьох років за поширення матеріалів, які вважаються «дезінформацією».

Аналітики стверджують, що соціальні мережі навряд чи повністю дотримуватимуться закону, який вимагає від них видаляти такі матеріали та ділитися даними користувачів з владою.