ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Армія тікає – воюють боти. В Києві накрили кцпську ботоферму на 3000 акаунтів

АналітикаАрмія тікає - воюють боти. В Києві накрили кцпську ботоферму на 3000...

За процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури міста Києва правоохоронці ліквідували ботоферму з потужністю понад 3 тис акаунтів, які використовувались представниками рф в інтересах чорного піару та ведення інформаційної війни проти України.

За даними слідства, двоє жителів столиці – працівники ІТ-галузі, у власних помешканнях організували процес масової реєстрації та адміністрування фейкових акаунтів у популярних соціальних мережах Instagram та Facebook. Створені ними понад 3 тисячі фейкових акаунтів передавалися в «оренду», у тому числі представникам російських PR-компаній для поширення антиукраїнського контенту та дискредитації державних органів України – Конституційного Суду України, міністерств, відомств, правоохоронних структур, військкоматів, інформує Офіс Генерального прокурора.

Для анонімізації «облікових записів» та уникнення їх блокування, вони розробили спеціалізований програмно-апаратний комплекс. Обладнання дозволяє змінювати ІР-адресу при створенні кожного наступного акаунта, імітуючи реєстрацію в соцмережі щоразу іншого реального абонента українських операторів мобільного зв’язку.

У ході обшуку слідчі вилучили комп’ютерну техніку з програмним забезпеченням, серверне обладнання, модеми, сім-картки операторів мобільного зв’язку.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру одному із організаторів протиправної діяльності за фактом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних, інформаційно – комунікаційних систем (ч. 1 ст. 361 КК України).

Вилучене майно передадуть в управління АРМА для наповнення держбюджету.

Досудове розслідування здійснюється за оперативного супроводження кіберфахівців СБУ.