Вижити в Маріуполі. Розробники створили survival, де гравець може приміряти на себе трагедію України

Українські розробники зі студії Starni Games випустили серію ігор про російську війну в Україні. Увесь геймплей заснований на спогадах реальних очевидців. Реліз ігор запланований у жовтні цього року на популярній міжнародній платформі-магазині Steam.
Ukraine War Stories — це добірка візуальних новел про російське вторгнення в Україну в 2022 році. Події розгортаються в перші місяці війни. У центрі уваги цивільні, що опинились на окупованій росіянами території. Усі історії базуються на реальних подіях та спогадах очевидців.
Персонажі – не воїни, а прості люди, які намагаються вижити.
Новели охоплюють події від перших ударів по летовищу в Гостомелі до різанини в Бучі та відчайдушного спротиву в Маріуполі. Вашим завданням буде зберегти життя собі та своїм близьким, і, зрештою, опинитись у безпеці. Це потребуватиме величезної хоробрості та кмітливості, і обійтися без жертв вдасться не завжди.

Засновано на реальних подіях
Кожна новела заснована на досвіді очевидців та реальних подіях, що сталися в тому чи іншому місті, і були зібрані в одну історію.
Основа геймлпею — текст, що супроводжується музикою та ілюстраціями. Використані зображення — реальні фото, зроблені в містах, про які йдеться в сюжеті.
Безкоштовно
Гра повністю безкоштовна (без мікротранзакцій і т.і.), і перед повним релізом матиме безкоштовну демо-версію. «Ми нічого не матимемо з цього проекту. Наша мета — розповісти світовій аудиторії про досвід народу України», – зауважують розробники.
Девелопери з України
Гра створена невеликою студією, що базується в Києві, і продовжує роботу в умовах війни.
«Як компанія з України, ми не могли сидіти склавши руки, коли в країні почалась війна, ворожі війська стали за 3 кілометри від столиці, а велика частина української землі потрапила під окупацію.
Один з наших співробітників потрапив в окупацію в Бучі (де розгортаються події однієї з новел), і провів разом з сім’єю тиждень в гаражному підвалі, доки не з’явилася можливість евакуюватись. Їх дім, як і багато інших в місті, російські солдати розграбували. Його досвід очевидця ми використали при розробці історії, як і інші відкриті джерела. Війна торкнулася багатьох наших родичів та друзів. На щастя, поки що ніхто з команди не постраждав, але війна ще не закінчилась», – пишуть у Starni Games.
ТРИ ІСТОРІЇ
Гра включає три візуальні новели про міста, що перші потрапили під удар росіян, коли почалося вторгнення: Гостомель, Буча та Маріуполь. В кожній з історій гравцю дістанеться роль цивільного, практично безсилого проти озброєних росіян. Єдине завдання гравця — вберегти себе та своїх рідних, і, зрештою, врятуватись з окупованої території. Але варто пам’ятати: гравець цивільний, і часом обставини будуть сильніші за нього.
Гостомель
Доступна в демо-версії гри
24-го лютого 2022 українці прокинулись під звуки сирен та ударів ракет. Далі почалася масована атака російського десанту на околиці Києва, і однієї з головних цілей був Гостомель.
Тут і почалася Битва за Київ. Олексій Борисов — авіаінженер на пенсії, не підготовлений до викликів війни. В його ролі вам доведеться розпоряджатись обмеженими ресурсами, і дбати про емоційний стан членів вашої групи. Ви не можете виграти війну, але маєте врятувати своїх близьких.
Буча
Доступна в повній версії гри
Після тижня напружених боїв російські війська окупували північно-західні околиці Києва 5 березня 2022. Як і багато інших міст, Буча пробула під окупацією місяць. Ця окупація стала однією з найжорстокіших в історії.
Ярік Кравченко та його сестра Віка приїхали в Бучу, аби перечекати атаку на Київ. Їх мати Яна — медик, що захищає столицю в лавах ТрО, тоді як Ярік та Віка застрягли в Бучі, і не можуть евакуюватись самотужки. А російська окупація стає все кривавішою.
В цій історії ви будете найвразливішим перед лицем війни. Перед вами будуть складні вибори, і щасливий кінець не гарантовано нікому.
Маріуполь
Доступна в повній версії гри
Щодо сюжетної лінії цієї гри – розробники поки не оприлюднювали даних.