ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Як завдяки кіберспорту підліток з Бучі став доларовим мільйонером

НовиниЯк завдяки кіберспорту підліток з Бучі став доларовим мільйонером

17 жовтня в Україні стало на два доларових мільйонерів більше. І ці багатії – юні кіберспортсмени, вчорашні школярі, які грають у культову батл-арену Dota 2. 

 

А тепер про саму подію. Команда Team Spirit перемогла на міжнародному турнірі The International 10 і заробила $ 18,2 млн. У гранд-фіналі команда обіграла опонентів з Китаю (PSG.LGD) з рахунком 3-2.

 

The International – щорічний найпрестижніший кіберспортивний турнір по Dota 2, який проводитися з 2011. Він вважається безпрецедентним, як за кваліфікацією учасників, так і за сумою призового фонду в кіберспорті. У першому The International переможцем стала українська команда Natus Vincere, яка забрала $1 млн призових.

 

Учасники команди-переможця International 10 – п’ятірка гравців в Dota 2: троє росіян (Ярослав «Miposhka» Найдьонов, Олександр «TORONTOTOKYO» Хортик, Магомед «Collapse» Халілов) і два українці (Ілля «Yatoro» Мулярчук і Мирослав «Mira» Колпаков).

 

Хто такі Ілля і Мирослав і на що вони витратять свої гроші?

 

Dev.ua публікує деталі. Ілля Мулярчук родом з Бучі, що на Київщині. Він – наймолодший в команді, йому 18 років. Грає в доту років з дев’яти-восьми.

 

Майже повністю прогуляв дев’ятий клас, оскільки грав до 4-ї ранку. З’являвся в школі до 10-ї, а з останніх уроків збігав. Батьки знали, що Ілля прогулював.

 

«Я говорив щось на кшталт: „Добре, що я сиджу вдома і граю за компом, а не гуляю і курю“, – тому їх, в принципі, це влаштовувало», – розповідав Ілля.

 

Після закінчення школи Ілля хотів стати журналістом або криміналістом. Але пішов, які він сам каже, в якийсь універ на геолога. Жодного разу в ньому не з’явився.

 

У Доту хлопець почав грати у 2013, взявши приклад з брата. Коли старий комп’ютер став гальмувати, Ілля влаштувався мерчендайзером, щоб заробити собі на потужну техніку. Іллі було всього тринадцять. Він працював півроку – і весь цей час взагалі не грав.

 

Іллі дуже сподобався серіал «Останній танець» про Майкла Джордана. Він їм надихнувся.

 

«Звідти я взяв багато спортивної філософії й переніс у свою гру. Коли Джордан грав в школі, то говорив, що багато хто займався по годині й були втомлені, а він грав за 2,5 години, і потім ще кликав інших на 1×1. Він був затятим челом, я намагаюся робити так само», – розповідав хлопець.

 

Був таким же наполегливим як і його герой Джордан. Він припиняє грати, тільки коли відчуває сильну втому. Зазвичай це трапляється після 10-15 ігор. Тобто грає приблизно по 10 годин. Після цього Ілля переглядає записи своїх ігор і інших сильних гравців. Цікаве і корисне виписує в блокнот.

 

Хто такий Мирослав «Mira» Колпаков?

Мирославу 21 рік, він з Луцька. Почав грати в доту в 12 років, в комп’ютерному клубі біля школи, де мужики років сорока показали, що треба робити. Мирослав поїхав до Варшави вчитися, але повернувся в Україну. Майже всі друзі Мирослава залишилися в Польщі. В Україні у нього залишився один друг, з яким він бачився пару раз на рік.

 

До 16 років хлопець грав не дуже активно. Він вступав до університету. Було складно поєднувати навчання і гри, і він вибрав навчання. Але на першому курсі університету поміняв свої пріоритети й повернувся в гру.

 

Батьки не схвалювали цей вчинок. Раніше вони просто різали провід мишки та відбирали кабелі для ПК. А коли Мирослав навчався в університеті й стояв вибір між грою в першій команді та закінченою вищою (довчитися залишалося рік), батьки наполягали на другому. До попадання у Team Spirit батьки не чинили гравцеві ніякої підтримки.

 

«Вони сказали, що мені краще б довчитися. Тому що Дота – це ненадійна справа. І так буде ризиковано».

 

Про гроші

Кожен гравець після участі в турнірі заробив по $3,6 млн. Під час шоу «Вечірня катка» хлопці розповіли, куди вони витратять свій виграш, обидва мріють про власне житло. Ілля: «Я куплю будиночок для кішки. І, можливо, садибу». Мирослав: «Я теж собі, напевно, куплю житло, татові машину куплю. Такі дві мети».