ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Як працювати гральному бізнесу в умовах воєнного стану – роз‘яснення КРАІЛ

НовиниЯк працювати гральному бізнесу в умовах воєнного стану - роз‘яснення КРАІЛ

Нещодавно народні обранці подовжили термін дії воєнного стану ще на 3 місяці – аж до Дня Незалежності. Тобто, це означає, що форс-мажорні обставини і далі визначатимуть порядок денний азартної галузі. Як працювати далі – пояснює головний держрегулятор сфери азарту.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну до КРАІЛ надходять звернення учасників ринку азартних ігор щодо визначення шляхів вирішення проблемних питань діяльності в умовах війни. Серед іншого, КРАІЛ отримала численні повідомлення про закриття гральних закладів внаслідок неможливості проведення діяльності.

Ринок азартних ігор поступово адаптується до роботи в нових умовах, деякі гральні заклади відновлюють свою діяльність у місцях, де відсутня загроза для відвідувачів. Відновлення бізнесу є необхідним елементом для забезпечення робочими місцями та підтримки національної економіки, яка виснажена триваючою війною.

Інформація, що надходить до КРАІЛ від учасників ринку азартних ігор, подання якої передбачено відповідними ліцензійними умовами, зокрема, повідомлення про закриття та відкриття гральних закладів, надає можливість КРАІЛ проводити необхідний аналіз ринку. Своєчасне отримання регулятором відповідної інформації є запорукою оперативного виявлення нагальних проблем.

«Звертаємо увагу, що відповідно до ліцензійних умов, організатор азартних ігор повідомляє орган ліцензування:
▪️ про закриття грального закладу — протягом трьох робочих днів після закриття;
▪️ про відкриття грального закладу — не менше ніж за три робочих дні до відкриття.

КРАІЛ розуміє складнощі, з якими стикаються організатори азартних ігор при веденні діяльності в умовах воєнного стану, відсутності певних засобів звʼязку та інших обставин, що унеможливлюють своєчасне надання КРАІЛ інформації», – коментують у відомстві.

Разом із тим, КРАІЛ наголошує на необхідності дотримання вимог ліцензійних умов щодо подання інформації в установленому порядку та строки, а також своєчасному реагуванні на законні інформаційні запити регулятора, направлені на захист прав гравців, та недопущенні порушень в цій частині, за виключенням випадків, коли такі порушення спричинені негативним впливом
війни.

В умовах воєнного стану КРАІЛ, як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, виконує функції органу ліцензування шляхом надання відповідних адміністративних послуг та забезпечує дотримання організаторами азартних ігор вимог законодавства.