ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Вірменія запроваджує нові податки та обмеження для гральної індустрії. Відтепер ця країна – чи не найдорожча в світі для легального азарту

НовиниВірменія запроваджує нові податки та обмеження для гральної індустрії. Відтепер ця країна...

У травні минулого року парламент Вірменії запровадив безготівкові азартні ігри в країні, змусивши транзакції здійснюватися безпосередньо через банки. Тепер він пішов ще далі, запровадивши нові правила для підвищення податків і створення нових обмежень для галузі.

Законопроект, спрямований на збільшення податків для екосистеми азартних ігор, отримав достатньо підтримки, щоб стати законом, цитує місцеве ЗМІ АрменПрес Casino.org. У другому й остаточному читанні законодавці схвалили цей захід: 60 голосів підтримали, а шість утрималися.

Це означає, що операторам онлайн-ігор тепер доведеться віддавати більшу частину своїх доходів уряду. Або, як це можна було побачити в інших країнах, вони можуть повністю відмовитися і дозволити офшорним операторам взяти на себе контроль.


Витрати проти переваг

Законодавчі поправки залишилися незмінними в першому читанні, яке законодавці провели на початку цього місяця. Тепер вони призведуть до змін ліцензійної системи гри в країні, а також до додаткових податків.

Будь-яка форма азартних ігор в Інтернеті матиме систему квот на основі її діяльності. Для азартних ігор або ставок, які пропонують виграші, доведеться придбати право на це. Коли новий податковий режим почне діяти з 1 липня наступного року, оператори онлайн-гемблінгу повинні будуть заплатити 175 мільйонів драмів (443 100 доларів США) за ліцензію за оборот до 100 мільярдів драмів (254,1 мільйона доларів США) ставок.

Букмекери заплатять 50 мільйонів драмів (126 600 доларів США) за ліцензію на прийом ставок на суму до 50 мільярдів драмів (126,6 мільйонів доларів США). ЗМІ Arka додає, що в обох випадках оператори повинні будуть сплатити 175 мільйонів драмів на кожні 100 мільярдів драмів доходу. За даними ArmenPress, нові збори перевищують 600 мільйонів драмів (1,52 мільйона доларів США), які зараз платять оператори за свої ліцензії.

Заступник міністра фінансів Армен Погосян назвав нові рамки виправданими. За його оцінками, той факт, що оборот гральної індустрії в країні нині на рівні 4,2 млрд драмів (10,6 млрд доларів США) зі 140 млрд драмів (354,48 млн доларів США) п’ять років тому, вимагає підвищення податків.

Податкові надходження у Вірменії знаходяться на рекордно високому рівні. У жовтні минулого року Комітет державних доходів (SRC) повідомив, що за перші 9 місяців року він зібрав 1,412 трильйона драмів (3,57 мільярда доларів США) різних податків.

Це на 5,8% більше, ніж було передбачено урядом на цей період. За даними SRC, це також на 24,2% більше, ніж сума, яку акумулювали за аналогічний період минулого року.

Найбільші податкові надходження надійшли від гірничодобувної промисловості (8%), тютюнової промисловості (3,7%), банківської діяльності та програмного забезпечення (по 3,1%), постачання електроенергії та газу (3%).


Обережно брендам 

Через кілька днів після внесення змін до режиму оподаткування гральної індустрії законодавці знову вдарили по цій сфері. Arka повідомила, що відбуваються кардинальні зміни в тому, як компанії медіагалузі можуть себе брендувати.

ЗМІ повинні будуть змінити назви, якщо вони схожі на гральні компанії. Вони мають на це шість місяців, інакше ризикують втратити ліцензії.

В описі зміни закону Арка вказує на те, що воно стосується широкого кола компаній. Спочатку закон охоплюватиме ті підприємства, які розпочали діяльність протягом останніх п’яти років. Зміна тексту в останню хвилину подовжила цей термін до 10 років.