ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Віктор Ющенко робитиме спільний бізнес зі скандальною представницею українського азарту. Щоправда, у газовидобуванні 

НовиниВіктор Ющенко робитиме спільний бізнес зі скандальною представницею українського азарту. Щоправда, у...

Третій президент незалежної України Віктор Ющенко став співвласником ТОВ «Тренд Сістем», що володіє спецдозволом на газове родовище в Полтавській області.

Про це пишуть «Наші гроші» із посиланням на  «Надра.Інфо» та на дані Youcontrol та Державної служби геології та надр України.

Зміни до складу власників «Тренд Сістем» були внесені ще в лютому 2022. В результаті Віктор Ющенко став власником 8,5% в статутному капіталі фірми. Це перший його бізнес у сфері надрокористування. Фірма володіє спецдозволом на видобуток газу і конденсату на площі Федорівська. У фірмі заявили, що освоєнням площі займуться після війни.

Бенефіціаром з 90% є громадянин Кіпру Вадим Єрмолаєв – голова ради директорів дніпропетровської корпорації «Алеф». Решту 1,5% набув Володимир Бєлоусов.

Володимир Бєлоусов і Віктор Ющенко також є співзасновниками АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Лео Інвест Груп». Вони зареєстрували разом з Альоною Шевцовою (дівоче прізвище Дегрік, на фото разом з Ющенком) в жовтні 2021. Вона відома як голова ради та співвласниця «Айбокс Банку» та позивачка проти видання Mind, у суді керівниця фінтех-компанії вимагала спростувати зв‘язки з кіпрською офшоркою, про що окремо зазначалося в матеріалі видання. Окремо Шевцова не змогла довести, що не пов’язана з платіжною компанією Tyme, яка працювала в ОРДЛО. Суд Шевцова програла

Але і це ще не всі порушення. 

Торік НБУ оштрафував «Айбокс банк» на 10 млн грн за порушення фінмоніторингу та закону щодо протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Через порушення того ж закону у частині неналежного управління ризиками на 549 тис грн оштрафували «ФК Леогеймінг пей», що також належить Альоні Шевцовій.

За даними Youcontrol, Віктор Ющенко є також єдиним засновником ТОВ «Нерухомість майбутнього». Керівницею вказана Катерина Любомирівна Ющенко – дружина племінника екс-президента Ярослава Ющенка. Вона директор та власниця з чоловіком ТОВ «Українська школа вина та міцних напоїв».

З дружиною Катериною та рідним братом Петром Віктор Ющенко є засновником ГО «Інститут президента Віктора Ющенка».

Екс-президент є засновником БЮ «БФ «Код Нації» та входить до широкого кола засновників ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій», який очолює Ігор Бураковський.

Спецдозвіл №4953 було надано «Трендс Сістем» в 2018 році на 20 років без аукціону  наказом т.в.о. голови Держгеонадр Олега Кирилюка.

Обставини надання цього спецдозволу з 2019 року розслідує Державне бюро розслідувань. ДБР підозрює, що службові особи Держгеонадр та інших держустанов незаконно сприяли виділенню 20 спецдозволів фірмам, що були зареєстровані на афілійованих із «бек-офісом» підставних осіб». Досудове розслідування продовжено до листопада 2022 року.

За даними «Економічної правди», ДБР асоціювало «Трендс Сістем» з бізнесменом Павлом Фуксом. Податкова звітність фірми та ще 15 підприємств, що отримали спецдозволи на вуглеводні за ідентичною схемою, подавалася «з одних і тих же IP-адрес, зареєстрованих за однією адресою».  За даними видання, в час коли ця група новостворених фірм отримала спецдозволи, саме Павло Фукс був неофіційним куратором Держгеонадр через нардепа від ОПЗЖ Ігоря Абрамовича.

Восени 2021 року компаніям, що професійно займаються видобутком вуглеводнів, було надіслано проспект з пропозицією про продаж спецдозволів на користування надр. У ньому детально описані характеристики та потенціал п’яти площ, в тому числі і Федорівської.

Появі пропозиції про продаж спецдозволів передувало позбавлення Держгеонадрами 19 фірм спецдозволів, що раніше належали ТОВ «Голден Деррік» (пізніше змінила назву на «Іст Юроуп Петролеум»). Це була відповідь на рішення РНБО, секретар якої Олексій Данилов називав саме Павла Фукса контролером спецдозволів.