ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Король Чарльз у шотландському Абердіні зустрівся з українськими біженцями 

НовиниКороль Чарльз у шотландському Абердіні зустрівся з українськими біженцями 

Король відвідав спеціальний прийом у місцевій ратуші, щоб почути історії сімей з Афганістану, Сирії та України, які зараз живуть у місті, повідомляє місцеве видання Press and Journal. 

Сотні жителів Абердіна вишикувалися на Юніон-стріт, аплодуючи волиністці Джулі Брінклоу з Thistle Piping напередодні прибуття монарха.

Чарльза привітав лорд-ректор Абердіна Девід Кемерон, а потім близько 15 хвилин потиснув руки та розмовляв з людьми в натовпі.

«Пишаюся тим, що представляю свою країну»

Опинившись усередині, він зустрів членів команди ради з переселення, які працюють, щоб прийняти біженців у місто та допомогти їм побудувати нове життя.

Серед членів команди була українка Інна Скворцова, яка переїхала до Абердіна за програмою переселення в квітні і зараз працює повний робочий день, допомагаючи раді з проектом.

Король говорив з нею про українське населення, яке цього року переселилося до Абердіна.

«Я справді пишаюся бути тут», — сказала вона. «Це така честь бути запрошеною. 6 місяців тому я не очікувала, що зустрінуся тут з королем, але тепер я пишаюся тим, що представляю свою країну. Я дуже вдячна, що Велика Британія допомогла мені.

Я дуже щаслива, що роблю те, що роблю зараз – допомагаю людям, своїм співвітчизникам. Тут живе моя родина, і я щаслива, що почала своє життя тут із самого початку».

«Тут безпечно. Я сподіваюся, що Британія продовжуватиме підтримувати Україну проти агресії, яка мучить мою країну».

Інна Скворцова – білявка в чорному костюмі.

34-річна дівчина описала Абердін як свій «другий дім», але вона сподівається повернутися на батьківщину в майбутньому, щоб використати навички, які вона отримала, допомагаючи розміщувати сім’ї біженців.

«Щедрість Абердіна»

Король також поспілкувався з представниками організацій в Абердіні, які протягом останніх кількох років допомагали людям переселитися в місто.

Це включало NHS Grampian, партнерство охорони здоров’я та соціального забезпечення міста Абердін та Абердинський університет, а також місцеві підприємства та готелі.

Під час візиту його супроводжував лорд-ректор Девід Кемерон у ролі лорда-лейтенанта.

Він сказав: «Для нас велика честь поділитися з королем Чарлзом III тим, як ми як місто відреагували на руйнівні світові події. Для Короля було особливо зворушливо почути з перших вуст тих, хто безпосередньо постраждав у результаті конфлікту по всьому світу; тих, хто втратив домівку та інше. Завдяки співчуттю та щедрості організацій і жителів Абердіна ми змогли простягнути міцну та люблячу руку дружби, вітаючи їх у нашому місті».