ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У Англії та Вельсі на наявність лудоманії тепер перевірятиме ще й поліція 

НовиниУ Англії та Вельсі на наявність лудоманії тепер перевірятиме ще й поліція 

Британські поліцейські перевірятимуть підозрюваних на наявність проблем із азартними іграми, щоб зрозуміти вплив злочинності

Поліцейські департаменти Англії та Вельсу посилюють перевірку підозрюваних на залежність від азартних ігор, щоб краще зрозуміти вплив розладу на злочинну поведінку.

Десять департаментів наразі опитують затриманих щодо їхніх звичок до азартних ігор, а ще сім запровадять аналогічну політику у 2023, дізнався “The Observer”. Це на додаток до запитань про їхній прийом алкоголю та наркотиків.

Роль алкоголю та наркотиків у розпалюванні злочинності та пов’язані з цим витрати для суспільства добре зрозумілі. Але даних про азартні ігри менше. Уряд Великої Британії оцінює річну вартість злочинів, пов’язаних із алкоголем, у 11 мільярдів фунтів стерлінгів (13,3 мільярда доларів США), а з наркотиками – у 13,9 мільярда фунтів стерлінгів (16,75 мільярда доларів США).

«Це реальна можливість для кращого розуміння причин злочинності та раннього лікування», — прокоментувала комісар поліції Дарема Джой Аллен. «Нам потрібно підвищити обізнаність про те, що це такий психічний розлад, як алкоголь і наркотики, і на нього слід дивитися так само».


Пілотна схема

Першу пілотну програму перевірки підозрюваних у злочинних іграх у Великій Британії запустила поліція графства Чешир п’ять років тому, натхненна подібними ініціативами в США. Початкові висновки полягали в тому, що 13% опитаних потрапили в категорію таких, які мають проблеми з азартними іграми, що свідчить про те, що кількість лудоманів значно перевищують базову групу.

За даними Національної служби охорони здоров’я Великої Британії, приблизно 1% населення страждає від азартних ігор. В останньому дослідженні Комісії з азартних ігор країни ця цифра становить лише 0,3%.

Подібним чином, поліцейські дослідження в США виявили від 17% до 30% позитивних результатів скринінгу на наявність проблем з азартними іграми на момент арешту. Вважається, що ця біда серед жінок є значно вищою, ніж серед населення в цілому.

Згідно з Чеширською схемою, проблемним гравцям було запропоновано відповідне лікування в надії, що це зменшить кількість повторних злочинів.


Комплексні причини

Згідно з дослідженням, проведеним у 2019 британською благодійною організацією Howard Society for Penal Reform (HSPR), із залежністю від азартних ігор пов’язані не лише службові злочини, як-от шахрайство, хоча вони й мають велике значення.

Є також злочини, покарання за які відбуваються в громадських місцях, наприклад вуличні пограбування. Крім того, є вагомі докази насильства в сім’ї та недбалого ставлення до дітей, йдеться в дослідженні.

«Існує складна взаємодія причин злочинності, пов’язаних із причинами невпорядкованої азартної гри. Перехресні залежності, психічні розлади, розлади контролю імпульсів і важкі життєві події можуть відігравати додаткову роль у спричиненні злочинів і перешкоджати лікуванню», — зазначили дослідники.

Незважаючи на те, що залежність від азартних ігор зараз широко розглядається як поведінковий розлад, вона не вважається пом’якшувальною обставиною при винесенні кримінального вироку у Великій Британії, як це може бути психічне здоров’я чи наркотична залежність.