ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Рада хоче зробити податки для грального бізнесу одними з найнижчих в Європі

НовиниРада хоче зробити податки для грального бізнесу одними з найнижчих в Європі

2713-д – саме цьому поєднанню цифр та літери під силу зробити те, чого поки не спромоглася уся історія незалежної України: зробити нашу країну однією з найпривабливіших для інвестування. Бо в нас планують запровадити м’яке оподаткування для операторів грального бізнесу та найнижчі податкові ставки в Європі.

 

Гральні заклади в Україні сплачують три групи податків. Перше – це спеціальний податок на бізнес. У Європі це GGR (gross gaming revenue), або різниця між отриманими ставками і виплаченими виграшами). В Україні спецподаток є податком на простий дохід, тобто, звичайна сума надходжень від зроблених гравцями ставок. 

Друга група – це загальні податки, тобто ПДВ або податок на прибуток підприємств. Третя – це податки з виграшів.

Наразі Україна за податковим навантаженням на гральний бізнес знаходиться позаду своїх західних сусідів. Так, ставка податку на дохід в Україні становить 30% доходу, отриманого від організації лотерей. Букмекери сплачують 18%, а з гральних автоматів до бюджету йде 10%,зауважує видання “Економічна правда”.

Водночас, у світі є місця, де податки набагато вище. У Франції податок на GGR (gross gaming revenue, різниця між отриманими ставками і виплаченими виграшами) становить 83,5%, у Німеччині та Люксембурзі – 80%, у Данії – 75%.

Фото – Економічна правда

 

Звісно, ці країни не є світовими центрами індустрії азарту. А от на британському коронному володінні – острові Мен у Ірландському морі – GGR становить від 0,1 до 1,5% і це одне з найнижчих у світі подібних податкових навантажень. Тож, не дивно, що практично усі світові покерні спільноти та організації, в тому числі й з онлайн-покеру GGPoker та PokerStars, мають саме менську реєстрацію. І взагалі, Мен вважається одним з найкращих та найпрестижніших місць на планеті для облаштування усіх видів грального бізнесу.

У разі ухвалення депутатами законопроєкту 2713-д у цілому, заклади та організатори сплачуватимуть 10% податку на дохід, що наблизить українське податкове навантаження до менського і зробить одним із найнижчих у Європі. 

Крім того, народні депутати хочуть зменшити плату за ліцензії на гральний бізнес та звільнити від оподаткування виграші на суму до 48 тис грн.