ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Найперша ліцензія, видана в Україні після воєнної паузи – для букмекера з рф?

НовиниНайперша ліцензія, видана в Україні після воєнної паузи - для букмекера з...

В Україні запускається букмекер 1xBet. Незважаючи на те, що компанія має російське коріння, їй видали ліцензію. Редакція AIN.UA написала з цього приводу цікавий матеріал, пропонуємо його і нашим читачам.

1xBet в Україні

31 березня 2022 у фейсбуці Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) повідомила про те, що повністю відновила свою роботу і почала видавати ліцензії азартним та беттинговим компаніям. 

За даними редакції, комісія вже видала першу ліцензію після призупинки роботи. Її отримав букмекер під назвою 1xBet. На момент підготовки матеріалу представники КРАІЛ не відповіли на запит редакції, у той же час кілька різних співрозмовників підтвердили цю інформацію. 

Скоріш за все, 1xBet презентує себе як компанія з Кіпру. Та ні для кого не секрет, що її засновники — громадяни рф, які лише нещодавно перебрались на Кіпр і тепер позиціонують себе як європейський букмекерський бренд. При цьому, основний свій бізнес компанія до недавнього часу вела саме в рф. 

В самій компанії запевняють, що на Кіпрі створюють свого роду букмекерську платформу і бренд, а в кожній країні їх запускає окрема команда, якій це цікаво, а не самі власники 1xBet. Це свого роду франшиза. Так це відбувалось і в Україні: місцеві підприємці взялись запустити тут відомий бренд, взявши за основу доробки кіпрсько-російської компанії. Вони і отримали ліцензію.

Що за 1xBet?

Велику історію 1xBet описав російський Forbes минулого року. 1xBet з’явилась у 2007 та була зареєстрована на Кіпрі. Її засновники — росіяни Сергій Каршков та Роман Семіохін, вони родом з російського міста Брянськ (це ж місто називають батьківщиною компанії). 1xBet був лідером у своїй галузі на російському ринку, із світовим оборотом на рівні $2-3 млрд за даними російського Forbes. На кінець 2021 в кіпрському офісі компанії працювало біля 400 людей, більшість з них — росіяни. Компанія по моделі франшизи розвивається по всьому світу. Як стверджують самі засновники, вони є лідерами у Африці, в трійці – в Латинській Америці. 

Після анексії Криму у 2014 засновники переїхали з росії до Кіпру. Як самі зізнаються — будувати міжнародний бізнес з рф було складно після нападу на Україну. В рф на засновників компанії відкрита кримінальна справа, їх також оголосили у міжнародний розшук. 


З початку вторгнення рф до України КРАІЛ писала про те, що міжнародному гемблінговому ринку слід засудити ці дії. Комісія також закликала всі міжнародні гемблінгові асоціації, конференції, форуми та виставки позбавити членства в них російських компаній та їх представників у міжнародних організаціях.