ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Meta видалила ботів з Китаю та рф, які поширювали пропаганду про війну в Україні

НовиниMeta видалила ботів з Китаю та рф, які поширювали пропаганду про війну...

Материнська компанія Facebook Meta заявляє, що видалила мережу підроблених облікових записів, які базувалися в Китаї та рф.

Повідомляється, що фейкові акаунти видавали себе за новинні сайти, щоб критикувати європейські країни за підтримку України під час війни.

У заяві Meta сказано, що їх було видалено за порушення політики компанії проти «скоординованої неавтентичної поведінки».

Мережа підроблених російських акаунтів є найбільшою групою, яку Meta видалила з початку вторгнення в Україну в лютому.

Компанія Big Tech не надала жодних доказів того, що фейкові мережі були пов’язані з китайським чи російським урядом, але заявила, що мережі потребували б «технічних і лінгвістичних інвестицій», повідомляють euronews.

“Видавання себе за легальні інформаційні організації”

Згідно зі звітом, велика мережа фейкових російських облікових записів націлилася на низку європейських країн із розповідями про війну в Україні.

Група створила та розповсюдила посилання на понад 60 веб-сайтів, які видавали себе за законні новинні видання, такі як Der Spiegel, The Guardian, Bild і ANSA.

Мережа з понад 2000 акаунтів і сторінок Facebook поширювала прокремлівські наративи у Франції, Німеччині, Італії, Україні та Великій Британії.

«Вони публікували оригінальні статті, які критикували Україну та українських біженців, підтримували росію та стверджували, що санкції Заходу проти росії матимуть зворотний ефект», — кажуть у Мета. «Потім вони просували ці статті, а також оригінальні меми та відео YouTube у багатьох інтернет-сервісах, включаючи Facebook, Instagram, Telegram, Twitter [і] веб-сайти петицій».

Meta каже, що мережа також витратила понад 100 000 доларів (104 000 євро) на рекламу в Facebook та Instagram у рамках кампанії.

«Оскільки ми заблокували домени цієї операції, вони намагалися створити нові веб-сайти, виявляючи наполегливість і безперервне інвестування в цю діяльність в Інтернеті», — йдеться у звіті.

Компанія заявила, що деякі з їхніх фальшивих дій були посилені акаунтами російських посольств у соціальних мережах.

Фейкові акаунти намагалися «вплинути на зовнішню політику Чехії»

Тим часом у Мета повідомили, що невелика мережа, розташована в Китаї, працювала на кількох платформах, щоб націлитися на внутрішню політику США перед проміжними виборами 2022.

У звіті додається, що фейкові акаунти також намагалися вплинути на зовнішню політику Чехії щодо Китаю та України.

«Ця діяльність була насамперед антиурядовою, критикувала державну підтримку України у війні з рф та її вплив на чеську економіку», – інформують у Мета.

У компанії заявили, що небагато живих користувачів соціальних мереж взаємодіяли з мережею, і що кілька облікових записів таки видалили.

«Ми поділилися інформацією з нашими колегами з технологічних компаній, дослідниками безпеки, урядами та правоохоронними органами, щоб вони також могли вжити відповідних заходів», — сказав Бен Німмо, керівник глобальної розвідки загроз у Meta. «Ми також включаємо індикатори загроз, щоб допомогти спільноті безпеки виявляти та протистояти зловмисній активності в інших місцях Інтернету».