ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Маск знову бідкається: цього разу на Пентагон. Мовляв, грошей не дає 

НовиниМаск знову бідкається: цього разу на Пентагон. Мовляв, грошей не дає 

Мільярдер Ілон Маск заявив, що послуги Starlink від SpaceX не отримали жодного фінансування від Міністерства оборони США, через день після того, як було сказано, що Пентагон розглядає можливість оплати супутникової мережі Starlink в охопленій війною Україні, пише Reuters

SpaceX втрачає приблизно 20 мільйонів доларів на місяць через неоплачені послуги та витрати, пов’язані із заходами безпеки для захисту від кібервійни, але «ми продовжуватимемо це робити (зітхає)», написав Маск у Twitter.

«Немає грошей від Міністерства оборони, але кілька інших країн, організацій і окремих осіб платять за ~11 тис./25 тис. терміналів», — скаржиться Маск.

Маск, найбагатша людина у світі та виконавчий директор Tesla Inc (TSLA.O), сказав, що SpaceX витрачає майже 20 мільйонів доларів на місяць на підтримку супутникових послуг в Україні та що компанія витратила близько 80 мільйонів доларів, щоб увімкнути та підтримувати Starlink там.

Пентагон розглядає можливість оплати послуг Україні, повідомляє Politico з посиланням на двох американських чиновників, які брали участь у дискусіях.

Прес-секретар Пентагону бриг. генерал Пет Райдер в свою чергу сказав, що Міністерство оборони не коментує заяву Ілона Маска про те, що SpaceX продовжить брати участь у супутниковому інтернет-сервісі Starlink в Україні.

«Звичайно, вирішувати та робити те, що окрема компанія може або не може робити в будь-якому конкретному куточку світу, залежить від неї», — сказав Райдер журналістам на прес-конференції 18 жовтня.

Коментарі Райдера послідували за серією твітів і новин у вихідні про те, що SpaceX може припинити послуги зв’язку Starlink в Україні, якщо уряд США не погодиться сплатити рахунок.

Стверджуючи, що надання інтернет-сервісу Starlink в Україні стає надто дорогим для SpaceX і що уряд має допомогти, Маск у понеділок різко змінив позицію, написавши у Twitter, що «SpaceX вже відкликала свій запит на фінансування».

Маск сказав, що в Україну відправлено 25 300 терміналів, але лише 10 630 платять за обслуговування. Ймовірно, це число включає 5000 терміналів, які Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало уряду України в рамках державно-приватного партнерства зі SpaceX.

Райдер відмовився коментувати нещодавні твіти Маска. «Що стосується будь-яких заяв, які були зроблені компанією щодо їхньої бізнес-стратегії чи фокусу, я б, безперечно, направив вас до них».

Тим часом Міністерство оборони «продовжує обговорювати різні питання зі SpaceX включити Starlink», — додав Райдер. Він підтвердив, що наразі Міністерство оборони не платило SpaceX грошей за послуги Starlink в Україні.

«Але коли мова заходить про ширше питання надання супутникового зв’язку Україні, ми ведемо дискусії зі SpaceX, а також з іншими компаніями, щоб розглянути, як найкраще надавати цю послугу», — сказав Райдер.

Він зазначив, що для будь-якого типу послуг, які отримують фінансування Міністерства оборони, «є процес, який ми проходимо, щоб розглянути вимоги до контрактів і придбання та яким чином ми це зробимо».

Пентагон заявив, що виділив понад 18,2 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, включаючи приблизно 17,6 мільярда доларів після вторгнення росії.