ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Маск – тиран робочого простору: хоче скасувати удальонку і вимагає від працівників повернутися в офіси

НовиниМаск - тиран робочого простору: хоче скасувати удальонку і вимагає від працівників...

Поки мільярдер ще розмірковує та торгується щодо купівлі Twitter, його ім’я все одно якимось химерним чином не зникає зі шпальт видань. Він встиг влипнути у черговий скандал. Ілон Маск вимагає, щоб співробітники Tesla Inc. припинили працювати на «телефоні» і повернулися до офісу. Тож, найбагатша людина світу знову в епіцентрі галасливих дебатів щодо майбутнього робочого простору, а ще демонструє, що деякі генеральні директори залишаються глухими до гнучкості, яка нині стає все більш актуальною для співробітників, пише Bloomberg.

«Кожний у Tesla зобов’язаний проводити в офісі мінімум 40 годин на тиждень», – написав Маск у повідомленні, адресованому співробітникам виробника електромобілів. Це «мабуть там, де знаходяться ваші справжні колеги, а не якийсь віддалений псевдоофіс. Якщо ви не з’явитеся, ми вважатимемо, що ви звільнилися. Чим ви старші, тим помітнішою має бути ваша присутність».

Вимога миттєво стала відомою. Але цей мандат може бути неприйнятним для деяких працівників Tesla і, безумовно, налякає співробітників Twitter Inc., яку Маск прагне придбати, які насолоджувалися політикою роботи звідусіль протягом пандемії. На сьогоднішньому жорсткому ринку праці, коли зарплати зростають, а працівники звільняються на рекордний рівень, політика Маска також може коштувати йому статків.

«Компанії, які вимагають, щоб їхні співробітники поверталися до офісу, швидше за все, зіткнуться з низкою проблем», – сказав Браян Кропп, керівник відділу дослідження людських ресурсів Gartner Inc., технологічної консалтингової компанії. «Вони або матимуть доступ до меншого резерву талантів, або їм доведеться платити премію, щоб змусити співробітників повернутися».

Згідно з поточним опитуванням понад 10 тис офісних працівників з Future Forum, понад двоє з трьох так званих працівників знань — науковці з даних, інженери, графічні дизайнери — віддають перевагу гібридній роботі. Дослідницький консорціум підтримується Slack Technologies, підрозділом Salesforce Inc., який пропонує популярну послугу зв’язку на робочому місці.

Порожні офіси

За даними Future Forum, лише 19% керівників працюють з офісу п’ять днів на тиждень у порівнянні з 35% некеруючими. Ті, хто працює в офісі повний робочий день, повідомляють про більш високий рівень стресу та тривоги, і більше половини вважають за краще працювати гнучко принаймні частину часу.

Головний виконавчий директор Tesla цього всього не має. У своїй записці про повернення до офісу Маск сказав, що Tesla «давно б збанкрутувала», якби він «не жив на фабриці так багато, щоб ті, хто стояв на лінії, бачили, як я працюю разом з ними».

Він також висміяв компанії з більш гнучкою політикою на робочому місці, сказавши: «Коли вони востаннє поставляли чудовий продукт? Пройшло багато часу.”

Виробники автомобілів, а також роздрібні торговці та інші фірми з поєднанням «білих комірців» і «блакитних» працюють по тонкій межі, коли вони поширюють гнучкість виключно на одну категорію співробітників, а не на решту.

Пандемія показала, наскільки залежне суспільство від фізичної присутності синіх комірців у лікарнях, м’ясокомбінатах і продуктових магазинах. Ідея про те, щоб працівники білих комірців безпечно входили в систему вдома, в той час як низькооплачувані працівники ризикували своїм здоров’ям, щоб з’явитися особисто, стала додатковим джерелом обурення в і без того розшарованій економіці США.

Ідучи на самоті

Офісний мандат Маска контрастує з деякими конкурентами автомобільної промисловості. У квітні компанія Ford Motor Co. прийняла «гнучку гібридну» модель, коли деякі оплачувані співробітники в основному приходять для спільної роботи або в інших випадках працюють вдома. General Motors Co. має стратегію «працюйте належним чином», яка дозволяє працівникам входити в систему віддалено, а не щодня. Mitsubishi Motors North America Inc. пропонує своїм корпоративним співробітникам можливість постійно працювати з дому.

Звільнення Маском від віддаленої роботи, яку він відкинув як «прикидання», ілюструє поширене уявлення керівників про те, що віддалені працівники не такі продуктивні, інноваційні чи спільні, як ті, що працюють в офісі.

Генеральний директор Goldman Sachs Group Inc. Девід Соломон минулого року назвав віддалену роботу «аберацією», а генеральний директор Morgan Stanley Джеймс Горман висловив розчарування, що жителі Нью-Йорка відвідують ресторани міста, але уникають їхніх офісів.

Дослідження Ніколаса Блума зі Стенфордського університету та інших науковців показали, що віддалені працівники настільки ж продуктивні й, як правило, більш задоволені, ніж офісні працівники.

Twitter

Ультиматум Маска також суперечить поточній політиці Twitter, яка є однією з найвідоміших технологічних компаній, яка дозволяє більшості співробітників постійно працювати з дому.

«Якщо наші співробітники знаходяться в такій ролі та ситуації, що дозволяють їм працювати з дому, і вони хочуть продовжувати це робити вічно, ми зробимо це», — сказали у Twitter минулого року. Згідно з глобальним дослідженням роботодавців, проведеним Willis Towers Watson, фірмою з управління ризиками та кадрами, половина працівників у світі робить це віддалено або в гібридному режимі, порівняно з 9% до пандемії Covid-19.