ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Король азартного бізнесу Болгарії виграв позов проти уряду на $180 млн

НовиниКороль азартного бізнесу Болгарії виграв позов проти уряду на $180 млн

Згідно з несподіваним рішенням суду в Болгарії, букмекерській компанії не доведеться платити уряду сотні мільйонів доларів, які той вимагав. Засновник болгарської компанії «Єврофутбол» очистив свою репутацію, але це не означає, що підприємець-втікач Василь Божков повернеться на батьківщину.

Вищий адміністративний суд Болгарії (SAC) виніс рішення проти Державної комісії з азартних ігор (SGC), оскільки вона вимагала 329 мільйонів левів (168,97 мільйонів доларів США) з компанії «Єврофутбол». Рішення є остаточним, і ні SGC, ні уряд не можуть його оскаржити, пише Casino.org.

Це найбільша податкова справа колишньої компанії Василя «Черепа» Божкова, підприємця з перекрученою історією діяльності та битв з державою. Хоча суд визнав, що в претензії уряду була частка правди, він не спромігся вимагати виплати.

Ця справа тривала роками, і на початку 2021 суд нижчої інстанції постановив, що оператор спортивних ставок повинен заплатити. Він зобов’язав компанію виплатити 261 мільйон левів (134,05 мільйона доларів США) заборгованості та 67,7 мільйона левів (34,77 мільйона доларів США) відсотків.

Відповідно до наказу SGC, компанія не сплачувала свою частку податків на азартні ігри протягом 5 років. Рішення суду виявило низку сумнівних вправ, які змусили його зупинити.

Наступний суд постановив, що ні BGC, ні Міністерство фінансів Болгарії не застосували закон належним чином. 4 міністри фінансів обіймали посади протягом періоду, про який йдеться, і жоден не втручався.

Коли справа потрапила до SAC, цей суд вирішив, що настав час завершити справу. Розглянувши всі факти, було встановлено, що початкове платіжне замовлення надійшло від особи, яка ніколи не мала законних повноважень на це.

Голова SGC наказав «Єврофутболу» заплатити, але не мав повноважень для такого рішення.  Регулятор азартних ігор є лише адміністративним органом, вважає суддя. Тому не може змусити нікого розрахуватися з державою.

Інша компанія, якою керував Божков, також незабаром може знайти порятунок. Той самий суд нижчої інстанції, який раніше намагався виконати наказ SGC, постановив, що божковська New Games, збанкрутіла приватна лотерейна компанія, має сплатити трохи більше 223 мільйонів левів (114,53 мільйона доларів США) несплачених зборів. Виходячи з результату іншого позову, ця справа, ймовірно, також закінчиться розчаруванням для уряду.

Мильна опера 

Сага почалася наприкінці 2019 після доносу владі від одного з конкурентів Божкова. Було кілька перевірок Держфінінспекції та Мінфіну. Правоохоронці встановили, що з початку 2014 до кінця 2019 кілька гральних компаній «найвідомішого гангстера Болгарії» обманювали уряд у сплаті податкових зобов’язань.

У результаті прокуратура порушила проти Божкова масштабну справу. Йому висунули 19 звинувачень, включаючи ухилення від сплати податків, вимагання, відмивання грошей і організовану злочинність. Також бізнесмен звинувачується у спробі зґвалтування та співучасті у вбивстві.

Божков на той час уже втік з країни і жив у Дубаї. Тим часом його підприємства втратили ліцензії, а лотереї стали державною монополією. BGC відкликав його ліцензії на ігри. Попри спроби екстрадувати підозрюваного до Болгарії, Об’єднані Арабські Емірати відхилили запит країни.

Божков неодноразово заявляв, що колишній прем’єр-міністр Бойко Борисов і екс-міністр фінансів Владислав Горанов вимагали у нього гроші. Він стверджує, що дав їм хабара на суму понад 60 мільйонів левів (30,79 мільйона доларів США). Кожного разу, коли він відвідував міністерство фінансів, він робив це з 1 мільйоном євро (1 мільйон доларів США) готівкою.

Божков каже, що може довести це, якщо його попросять, але стверджує, що генеральний прокурор Іван Гешев це проігнорував. На початку цього року поліція заарештувала Борисова та Горанова після розслідування. Пізніше прокуратура назвала затримання незаконними та відпустила.