ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Хто стане новим британським прем‘єром – на кого ставлять букмекери?

НовиниХто стане новим британським прем‘єром - на кого ставлять букмекери?

Після нетривалої перерви британці знову осідлали улюблену конячку і взялися робити ставки на те, хто стане черговим прем‘єром.

Фаворитів було кілька: колишній канцлер скарбниці та чоловік мільярдерки Акшаті Мурті Ріші Сунак, лідерка Палати громад Пенні Мордонт та екс-прем‘єр Борис Джонсон.

Наймовірнішим переможцем прем‘єрської гонки є фінансист Сунак, вважають The Telegraph та у відомій букмекерській конторі Oddschecker.

Перегони за заміну Ліз Трасс на посаді прем’єр-міністра тривають після того, як вона оголосила про свою відставку в четвер.

Новий лідер Консервативної партії буде призначений до п’ятниці, 28 жовтня, і будь-які кандидати матимуть лише тиждень, щоб завоювати симпатії депутатів і членство в партії.

Букмекери вважають Ріші Сунака основним фаворитом після того, як Борис Джонсон заявив, що, попри все, не братиме участь у змаганні.

Коефіцієнти ставок на Пенні Мордонт, єдиного іншого оголошеного кандидата в перегонах, різко впали.

Ріші Сунак

Депутат від Річмонду (Північний Йоркшир) – шанси 83%
Колишній міністр фінансів Ріші Сунак допоміг повалити адміністрацію Джонсона, пішовши у відставку. Потім він програв Ліз Трасс у фінальному раунді останнього змагання за лідерство, набравши 43 % проти 57 % у Трасс. Сунака рекламували як можливого кандидата від єдності на заміну Трасс до її відставки.

Пенні Мордонт, голова Палати Громад – 3%
Посівши третє місце в попередньому конкурсі на лідерство, Мордонт наразі є головою Палати громад і лордом-президентом Ради, і була першим кандидатом, який оголосив про свій намір балотуватися на посаду лідера після відставки Ліз Трасс. За свою кар’єру Пенні Мордонт обіймала 9 міністерських посад, у тому числі була міністром з питань міжнародного розвитку та була першою жінкою-міністром оборони при Терезі Мей.

Що відомо про кандидата, на якого ставлять усі букмекери?

Британський громадянин від народження. Топовий фінансист. Його дружина – одна з найбагатших жінок Європи. У серпні 2009 Сунак одружився з Акшатою Мурті, донькою індійського мільярдера Н. Р. Нараяни Мурті, засновника технологічної компанії Infosys.

Мурті володіє 0,91% акцій компанії Infosys, яка в квітні 2022 оцінювалася приблизно в $900 млн (£746 млн), що робить її однією з найбагатших жінок у Британії. Infosys продовжував працювати в рф після вторгнення рф в Україну в 2022, що призвело до критики Сунака та його родини, але в квітні Infosys закрив свій російський офіс. Мурті також володіє акціями у двох ресторанних підприємствах Джеймі Олівера, Wendy’s в Індії, Koro Kids і Digme Fitness.

Ріші Сунак цілком підтримує політику попередників щодо стримування путіна та допомоги Украіні у вигляді поставок зброї та техніки.

Що цікаво, історія з прем‘єрськими пертурбаціями у самій Британії набуває вигляду фарсу.

Дійшло до того, що офіційний мишолов Даунінг-Стріт, 10 Ларрі з своєї сторінки повідомив, що буцімто Чарлз ІІІ попросив його теж податися на посаду прем‘єра.