ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Багаті теж платять. Кім Кардаш’ян доведеться сплатити $1,26 млн штраф за просування крипти

НовиниБагаті теж платять. Кім Кардаш’ян доведеться сплатити $1,26 млн штраф за просування...

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) зробила припис зірці, таким чином, нагадавши знаменитостям про те, що вона стежить за тим, як продаються цифрові токени та інші активи.

Селебріті, які прагнуть швидко заробити на криптовалюті, отримали нагадування в понеділок 3 жовтня, що регулятори таки спостерігають за молодим ринком, пише Bloomberg

Повідомлення надійшло від Комісії з цінних паперів і бірж, яка оголосила, що Кім Кардаш’ян заплатить 1,26 мільйона доларів, щоб врегулювати звинувачення в тому, що вона порушила правила США, рекламуючи криптотокен у своєму Instagram, не повідомляючи своїм підписникам, що їй заплатили 250 000 доларів за його презентацію.

Кардаш’ян — одна з сонму знаменитостей — від Джастіна Бібера та Мадонни до Різ Візерспун, Періс Хілтон і Тома Брейді — які рекламували різні цифрові активи в останні роки, а в деяких випадках призвели до стрімкого зростання цін на них. Але відомі промоутери мають неоднозначну історію, коли справа доходить до інвестицій, іноді штовхаючи фанатів на купівлю токенів, що у підсумку оберталося їхніми збитками.

Переслідуючи Кардаш’ян, SEC дала зрозуміти, що вона стежить за криптоіндустрією, навіть якщо у полі зору регулятора перебувають ширші питання щодо того, як контролювати цифрові токени та чи слід їх розглядати як цінні папери.

«Чи тремтять зараз інші знаменитості? Абсолютно», — сказав Джон Рід Старк, колишній голова Управління SEC із захисту прав Інтернету. «Це повідомлення має на меті зупинити подібні махінації».

Кардаш’ян не визнала і не спростувала звинувачення SEC в рамках угоди, в якій вона погодилася не рекламувати будь-які цифрові активи протягом 3 років. Вона «повністю співпрацювала з SEC з самого початку, і вона готова робити все можливе, щоб допомогти SEC у цьому питанні», — сказав Патрік Гіббс, партнер юридичної фірми Cooley, який представляє інтереси Кардаш’ян.

Примусовий захід — не перший випадок, коли SEC карає знаменитостей за розкручування цифрових активів, не розголошуючи, що вони отримали гроші за підтримку. Регулятор оштрафував боксера Флойда Мейвезера, музичного продюсера DJ Халеда та актора Стівена Сігала за подібні дії. Але покарання проти Кардаш’ян є найбільшим на сьогоднішній день, сигналізуючи про те, що SEC стає все серйознішою в жорстких заходах.

«Комісія з цінних паперів та бірж активно спостерігала за тим, як знаменитості та впливові особи в соціальних мережах використовують свої публічні профілі, щоб спонукати Main Street America інвестувати в цінні папери криптовалютні активи», — сказав Крістіан Шульц, партнер Arnold & Porter, який раніше працював у SEC у відділі примусового виконання.

Голова SEC Гері Генслер посилив відповідальність, пов’язану з криптографією, неодноразово заявляючи, що збирається переслідувати дії, які порушують правила Комісії. Зокрема, він сказав, що багато цифрових активів, ймовірно, є цінними паперами, і платформи, які дозволяють американським інвесторам торгувати ними, повинні зареєструватися в його відомстві.

Для незамінних токенів, області з великою кількістю схвалень знаменитостей, ситуація залишається менш певною. Ключове юридичне питання полягає в тому, чи вважаються NFT цінними паперами, отже, підпадають під ті ж правила, що й акції.

У березні Bloomberg News повідомило, що адвокати SEC надіслали повістки до суду з вимогою надати інформацію про певні пропозиції токенів у рамках більших зусиль із ретельної перевірки творців NFT і криптобірж. Але регулятори ще не розкрили випадок, коли вони класифікували NFT як такі, за словами Джона Фріда Старка.

Коли криптовалютний ринок досяг свого піку минулого року, знаменитості стрімко пішли на NFT. Ще в лютому Періс Хілтон продемонструвала свій новий Bored Ape Yacht Club NFT під час виступу на Tonight Show з Джиммі Феллоном. Джастін Бібер також приєднався до Bored Ape у січні після покупки NFT за 500 Ethereum, що викликало сумніви щодо його участі в нерозголошеній угоді про підтримку.

Головний регулятор Уолл-стріт давно стверджував, що багато віртуальних токенів є цінними паперами та знаходяться під його юрисдикцією. У випадку з Кардаш’ян, вона включила «#AD» токен у кінці публікації в соціальних мережах у 2021, але, за даними SEC, ніколи не повідомляла інвесторам, що їй за це заплатили.

«Це свідчить про те, що SEC є впливовою організацією, яка переслідує особливо високу ціль, щоб донести своє повідомлення», — сказав Стівен Криммінс, партнер Davis Wright Tremaine LLP і колишній юрист SEC із правоохоронних органів. Штраф у мільйон доларів за платіж у розмірі 250 000 доларів «сигналізує про те, що SEC посилює правозастосування в криптопросторі».