ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Австралійський шахрай видурив у матері-одиначки $230 тис

НовиниАвстралійський шахрай видурив у матері-одиначки $230 тис

Фінансовий консультант з Австралії, який мав допомогти клієнтці з порадами щодо прибутку, використав її гроші на власні потреби: алкоголь та азартні ігри. Провину зловмисника вже доведено, тож, він сяде у в’язницю, повідомляє The Guardian. Але це не допоможе його клієнтці повернути 363 000 австралійських доларів (230 000 доларів США), які вона втратила.

У 2010 Скотт Хайнс працював фінансовим радником у філії консалтингової фірми ANZ у Мілдурі, коли зустрів майбутню жертву. Дізнавшись, що невідома жінка має майно та спадщину на 1 мільйон австралійських доларів (687 600 доларів США), Хайнс погодився допомогти.

Він виклав фінансовий план допомоги матері-одиначці, якій було важко доглядати за своєю донькою-інвалідом. Однак у Хайнса були інші наміри, які в кінцевому підсумку вплинули на молоду дівчину, яка страждала від церебрального паралічу та епілепсії.


Загроза для інших

Хайнс взяв 100 000 доларів США (68 730 доларів США) з рахунку жертви та перетворив їх на готівку, яку він міг витратити за бажанням. Пізніше він «позичив» ще 230 000 австралійських доларів (158 217 доларів США) з рахунку жінки. Він використав чужі гроші як позику іншому клієнту, навіть стягнувши з особи 37 000 австралійських доларів (25 452 долари США) у вигляді відсотків.

ANZ звільнила Хайнса в 2012 за серйозні порушення поведінки після окремого інциденту ще з одним клієнтом. Однак він продовжував обманювати матір-одиначку, використовуючи її гроші, щоб платити за свій спосіб життя та пркривати власні видатки.

До квітня того ж року він повністю контролював банківські рахунки жертви. Хайнс переконав жінку почати використовувати його нову фірму фінансового планування, і попросив тримати це в таємниці від ANZ.

Він використав свою дебетову картку в австралійській мережі будівельних магазинів, щоб відкрити торговий рахунок під назвою «Міністерство оборони». Там він витратив понад 10 тисяч доларів. Крім того, Хайнс також викрав у своєї жертви пенсійні гроші Centrelink, щоб ходити по магазинах і покривати свої борги.

Згодом 41-річний шахрай заволодів усіма банківськими рахунками своєї жертви. Коли була оголошена остаточна сума крадіжки, жертва була приголомшена сумою, яку вона втратила.


Кінець бігу

Коли потерпіла зрозуміла, що відбувається, вона звернулася до правоохоронців. Поліція заарештувала Хайнса, який торік визнав себе винним за трьома пунктами звинувачення у фінансовій вигоді шляхом обману з 2011 по 2018 рік.

Жертва стверджувала, що була «емоційно слабкою» через шахрайство. Крім того, їй так і нн повернули вкрадене, яке вона, ймовірно, ніколи не побачить. З 2018 Хайнс, який у суді зізнався, що має проблеми з азартними іграми та алкоголем, займається садівництвом. Це не та робота, яка дозволила б йому швидко отримати сотні тисяч доларів.

Виконуючи свою хитрість, Хайнс намагався видати себе за бойскаута. У 2011 він працював з курсантами ВПС Австралії як волонтер. Одного разу його підвищили до командира, але скандал поклав цьому край. Група понизила його в посаді, а потім звільнила торік.

Суддя Тревор Райт, який головував при винесенні вироку Хайнсу, постановив, що дії шахрая були огидними. Він використав двох людей, однією з яких є жінка-інвалід, а іншою – її матір-одиначка. В результаті Райт засудив шахрая до 3 років і 5 місяців в’язниці. Проте за 2 роки злочинець може прохати про умовно-дострокове звільнення.