ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Захисник та айтішник Володимир Ріпка боронить північ України

Інтерв'юЗахисник та айтішник Володимир Ріпка боронить північ України

Фавбетівці підтримують українську армію не лише донатами, а й власним прикладом. Володимир Ріпка, Support L2 Middle Engineer, відразу знав, що піде до ЗСУ. Його історія вражає. Пропонуємо вам невелике інтерв‘ю із захисником.

-24 лютого вдень я ще частково працював, а увечері планував поїхати до військової частини. Мені відразу видали зброю і сказали готуватися до оборони. Майже 2 тижні ми перебували в частині, обороняючи її.

Після цього нас зібрали й направили в центр підготовки, де навчали, забезпечили технікою, бронежилетами й касками. Майже 3 тижні тривало бойове злагодження підрозділу. Напередодні виїзду з центру підготовки ми не знали точно, куди саме нас відправляють, але морально вже були готові до різних місць. Виїхали о 5 ранку. Добиралися на наступну локацію приблизно півтори доби. Це був північний кордон нашої держави, Сумська та Чернігівська області, тут я знаходжуся до сьогодні.

-Що ти можеш сказати з приводу підготовки бійців?

-До складових бійцівської підготовки належать базовий курс, тактичний напрямок і вогнева підготовка. Базовий курс — це медична підготовка. В першу чергу це потрібно, щоб урятувати самого себе. Багато людей не мають таких знань і не можуть допомогти ні собі, ні іншим у критичних обставинах. Тактичний напрямок — це навчання поводження зі зброєю, а також сигналів, які існують на полі бою. Вогнева підготовка — це відпрацювання на полігоні технік нападу та захисту.

-Які твої основні обов’язки на поточний момент?

-Організація та забезпечення зв’язку між підрозділами. Переважно, це телефонія та супутниковий зв’язок. Ми пересуваємося між підрозділами дуже обережно, тому що періодично обстрілюють і викривають ворожі ДРГ.

-З якими найскладнішими ситуаціями довелося зіштовхнутися?

-Це психологічний стан та перші ночі у військовій частині, коли нічого не знаєш, не розумієш, як далі розгортатиметься ситуація, коли ворог з усіх сторін. Особливо складно було вночі, доводилося бути напоготові.

-Які поради ти можеш дати людям сьогодні?

-Завжди бути обережними, контролювати свій психологічний стан і усвідомлювати, що нас оточує величезна кількість інформації, як правдивої, так і неправдивої. Ніколи не піддаватись на провокації, не дозволяти розводити паніку. Це дуже важливо робити, щоб не погіршувати ситуацію.