ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Михайло Федоров в гостях у «Закрив Раунд» про азарт не говорив, але анонсував великі зміни в Дії для юросіб і натякнув на «нові функції, пов‘язані з цілими галузями»

ГоловнеМихайло Федоров в гостях у «Закрив Раунд» про азарт не говорив, але...

Віце-прем’єр міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров побував у гостях подкасту «Закрив Раунд», партнером якого є Favbet. 

«Це не політичне гостре інтервʼю, ми скоріше хотіли зрозуміти, як працює та живе Федоров, як працює його команда та які плани на майбутнє. Не забули спитати й про Маска», – розповідає про ідею ведучий Ілля Кабачинський. 

Про що ще говорили:

— армію хакерів на захисті кіберпростору України;

— взаємодію Федоро

— ефективність Мінцифри в порівнянні з іншими міністерствами;

— тайм-менеджмент;

— особливість замовлення Старлінків.

Михайло Федоров прямо не говорив про азарт і те, що гральна сфера тепер підпорядкована саме Мінцифри, але деякі натяки все ж таки зробив. 

Зокрема, повідомив, що у 2023-му у Дії з‘явиться окремий застосунок для юридичних осіб. І не тільки. 

Нагадаємо, що у 2022-му міністр озвучив ідею про те, що головний державний регулятор гральної сфери КРАІЛ може бути реформований і повністю трансформований у цифровий додаток. Мовляв, так прозоріше і ризиків менше. Ідея отримала доволі рішучу критику, в тому числі й від учасників ринку. Сам очільник відомства Іван Рудий повідомив, що спочатку планує поспілкуватися з Федоровим на предмет його думок і поглядів стосовно азарту і його регуляції. Тож, поки ця реформа – на паузі. 

Михайло Федоров у подкасті коментує: 

Ми зрозуміли свою місію: побудувати найзручнішу державу з точки зору послуг. Потім декомпозували на конкретні цілі – послуги, інтернет, цифрова економіка, цифрова освіта, цифрові навички. Ми так жили до вторгнення, після – почали реагувати на виклики, які почали з‘являтися. Потрібно збирати інформацію про ворога? Запустили. Потрібно про пошкоджене майно? Зробили. Виплати? Запустили. 

– Чи не боїтеся ви, що у вас буде міністерство всього? 

Насправді ми беремо ті цілі, які вписуються в нашу компетенцію. Окрім того, ми починаємо великі реформи організацій, наприклад, служби статистики, будівництва. 

Відповідаючи на питання стосовно новацій застосунку у новому році міністр зазначив: 

У 2023-му Дія почне працювати для юридичних осіб. Ви як підприємець зможете авторизуватися в Дії, побачити всі дані по своєму бізнесу, навіть делегувати конкретному співробітнику, наприклад, подачу документів, підписи в один клік. Вам не потрібно буде передавати свій підпис бухгалтеру, щоб він за вас здавав звітність. В новому році у Дії були багато нових функцій, які пов‘язані не просто з послугами, а з цілими галузями. 

Також окремий і важливий проєкт нині «Армія дронів», за словами Михайла Федорова, це та ініціатива, яка вже змінює хід війни. Нині курс на максимальне вдосконалення цього проєкту, його масштабування, плюс, потенціал переростання у Military Tech, тобто, технології оборонки, куди можна буде долучитися не лише в якості донаторів, а й інвесторів. Український фонд стартапів за підтримки Мінцифри надаватиме гранти до $35 000 на проєкти, пов’язані із розвитком військових технологій, оборони та кібербезпеки.

Варто зауважити, що Favbet, як соціально відповідальна і патріотично налаштована компанія, також чимало робить у напрямку підтримки обороноздатності якщо не країни, то окремих її підрозділів: допомагає закуповувати транспорт, паливо, інколи зброю, амуніцію, дрони і навіть харчі та медикаменти для ЗСУ.