ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Україна до кінця року хоче спростити процес призупинення ліцензій

Без категоріїУкраїна до кінця року хоче спростити процес призупинення ліцензій

До плану дій уряду на 2023 рік включено низку пропозицій держрегулятора, Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), зокрема реформування законодавства щодо процесу призупинення та анулювання ліцензій операторів грального бізнесу, пише міжнародне видання Igamingbusiness

Кабінет Міністрів України 14 березня затвердив програму діяльності уряду на 2023, документ, який містить понад 500 пріоритетів Уряду на рік. До переліку входить низка законопроектів, постанов та інших проєктів, які, за словами можновладців, мають на меті систематизувати підхід до політики азарту в наступному році.


Реформування процесу

Серед пропозицій – проєкт закону, який має бути поданий до парламенту – щодо процедури призупинення дії операторських ліцензій на час воєнного стану та перераховані формальні кроки перегляду цих заходів після його скасування.

Закон також містить положення, які забороняють використовувати в Україні бренди грального бізнесу, що належать резидентам держав-агресорів, а також створюють процеси, які призупинятимуть дію ліцензій гральних операторів, якщо бізнеси пропонують азартні ігри на будь-якій території України, окупованій ворожими іноземними державами.


Підвищення потенціалу держави

Регулятор також пропонує далекосяжний законопроєкт, який буде спрямований на підвищення спроможності держави у сфері регулювання азартних ігор. Пропозиція спрямована на посилення поточних процедур призупинення, поновлення та анулювання ліцензій; створить нові засади сертифікації та інспектування грального обладнання та підвищить ефективність державного нагляду за гральним ринком.

Закон також буде спрямований на посилення правових механізмів для мінімізації проблемного грального бізнесу, збільшення доходів держави, боротьби з нелегальним ринком, а також удосконалення механізмів здійснення інвестиційної діяльності на гральному ринку країни.

Реформування грального режиму в країні відбувається на тлі повномасштабного вторгнення в країну збройних сил російської федерації. У цьому контексті Україна поспішила призупинити дію ліцензій операторів, які здійснювали діяльність на російській або окупованій нею території.

Під ніж санкцій потрапив і ліцензіат Parimatch, незважаючи на те, що усі зв’язки з рф оператор рішуче заперечив.