ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

За солодкі хіти Тімберлейк вторгував $100 млн

АналітикаЗа солодкі хіти Тімберлейк вторгував $100 млн

Джастін Тімберлейк продав свій каталог пісень для фонду Blackstone. Співак хітів «SexyBack» і «Cry Me a River» уклав угоду про права на музику на 100 мільйонів доларів, інформує Wall Street Journal.

Фонд, який підтримується компанією приватного капіталу Blackstone Inc. BX 1,75%▲, придбав права на каталог пісень Джастіна Тімберлейка в рамках найбільшого на сьогодні придбання прав на музику, повідомили керівники фонду.

Умови угоди, укладеної в партнерстві з музично-інвестиційною компанією Hipgnosis Song Management Ltd., не розголошуються. Люди, знайомі з цим питанням, сказали, що його оцінюють трохи більше ніж у 100 мільйонів доларів.

У жовтні Blackstone уклав партнерство з Hipgnosis і виділив початковий 1 мільярд доларів для запуску приватної компанії під назвою Hipgnosis Songs Capital, яка купить права на музику та керуватиме каталогами. Нью-йоркська компанія прямих інвестицій, яка управляє активами на суму понад 900 мільярдів доларів, також придбала частку в Hipgnosis.

Фонд, який підтримує Blackstone, є відокремленим від Hipgnosis Songs Fund Ltd., який торгує на Лондонській фондовій біржі та придбав права на музику на суму понад 2 мільярди доларів. Hipgnosis очолює колишній менеджер поп-зірки Мерк Меркуріадіс, якого інсайдери в галузі називають рушієм вибухового обсягу угод щодо прав на музику та вартості трансакцій за останні роки.

Деякі музичні керівники кажуть, що ринок каталогів, який різко зріс під час пандемії, може почати охолоджуватися. Висока ціна, встановлена ​ Тімберлейком, показує, що все ще існує ринок для дорогих угод.

Угода зі співаком є ​​третьою транзакцією, про яку Hipgnosis Songs Capital оголосила цього року. У січні компанія заявила, що купує 80% гонорарів Кенні Чесні за музику, а в березні оголосила про угоду про купівлю частки Леонарда Коена в його каталозі пісень зі спадку покійного співака.

Угода про творче надбання Тімберлейка дає Hipgnosis Songs Capital повне володіння та контроль над доробком поп-зірки в приблизно 200 пісень, які він написав сам або у співавторстві протягом його кар’єри фронтмена бойз-бенду, сольного виконавця та автора саундтреків до фільмів. Джастін Тімберлейк є визначальним виконавцем нового тисячоліття, чиї хіти включають «Pop» і «Girlfriend» з часів його *NSYNC; «Cry Me a River», «SexyBack» і «Mirrors» з його сольної кар’єри; і “Can’t Stop the Feeling!” з мультфільму «Тролі» 2016.

Загалом, альбоми Тімберлейка розійшлися тиражем понад 150 мільйонів копій по всьому світу.

Співак, який народився в Мемфісі, Теннесі, почав дитиною виступати в «The All New Mickey Mouse Club». Його зірка зійшла в середині 1990-х як одного з провідних вокалістів *NSYNC, колективу, який залишається одним з найбільш продаваних бойз-бендів усіх часів, з бестселерами альбомів у понад 70 мільйонів копій.

Пізніше він працював із провідними продюсерами хіп-хопу, щоб випустити «Justified», пронизаний ритм-енд-блюзом, його першим сольним альбомом, який приніс йому успіх за межами групи. У 2006 «FutureSex/LoveSounds» поспіль випустили сингли №1 у «SexyBack», «My Love» та «What Goes Around…Comes Around».

Під час музичної перерви Тімберлейк зосередився на своїй акторській кар’єрі, зокрема знявся у фільмі «Соціальна мережа» у 2010. Частий гість в шоу «Суботнім вечором у прямому ефірі», його виступи отримали чотири нагороди «Еммі».

41-річний пан Тімберлейк є відносно молодим продавцем справ свого життя. Хоча старші виконавці, такі як Боб Ділан, Стіві Нікс і Брюс Спрінгстін, шукали угод, щоб зміцнити свою спадщину та отримати податкові пільги, деякі молодші виконавці, зокрема Джон Ледженд і Раян Теддер, вирішили отримати вигоду на гарячому ринку, що, на думку керівників, може бути вершечком його стану. Угода з Hipgnosis не передбачає жодних майбутніх музичних релізів містера Тімберлейка.

Важкі фінансові гравці останніми роками кинулися до прав на музику, зацікавлені у стабільній, передбачуваній прибутковості та зростанні прибутку від сервісів потокового передавання музики, таких як Spotify SPOT 3,93%▲ Technology SA та Apple Music. Під час пандемії гонорари за музику виявилися незалежними від нестабільності ринку.

Крім Blackstone, інші фонди KKR KKR 0,95%▲ & Co., BlackRock Inc., BLK 1,26%▲ Apollo Global Management Inc., APO 1,61%▲ Providence Equity Partners і Eldridge Industries LLC допомогли профінансувати угоди або надати кошти для придбання прав на музику. Незважаючи на те, що музичні керівники стверджують, що більшість найвідоміших угод щодо каталогів блокбастерів закрито, мільярди доларів, спрямовані на такі фонди, допомагають створювати угоди для виконавців у жанрах від року до латиноамериканського та кантрі.