ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

А ТікТок – хижий, вважають в США і вимагають видалити цей застосунок

АналітикаА ТікТок - хижий, вважають в США і вимагають видалити цей...

Чутки про небезпечність китайської соцмережі вже давно ходять медійним світом. Зокрема, повідомлялося, що застосунок не гребує торгувати персональними даними користувачів. Федеральна комісія зв’язку США (FCC) вимагає від компаній Google й Apple видалити додаток TikTok зі своїх магазинів Google Play та App Store. Американська влада має докази передавання особистих даних до Пекіна. 

Про це повідомив уповноважений комісар FCC Брендан Карр, цитує урядовця «Громадське».

Чиновник опублікував відповідні листи до виконавчого директора Google Сундару Пічаї та генерального директора Apple Тіма Кука. У них TikTok називають не просто ще одним застосунком з відео, а «вовком в овечій шкурі».

Так, в американської влади є інформація про витік даних користувачів застосунку. У листі TikTok називають загрозою національній безпеці, а також наводять результати розслідування, які підтверджують, що програма збирає дані користувачів і передає їх до Китаю.

FCC вимагає видалити TikTok з онлайн-магазинів до 8 липня. Якщо цього не зроблять, компанії повинні будуть надати пояснення своїх дій.


Небезпечний TikTok?

Про витоки даних із цієї соцмережі коротких відео говорять давно. Раніше американські сенатори Чак Шумер і Том Коттон заявляли про загрозу нацбезпеці з боку китайської соцмережі.

Військово-морські сили Сполучених Штатів вже заборонили військовослужбовцям користуватися TikTok на мобільних пристроях, виданих урядом. Пояснили це тим, що додаток «загрожує кібербезпеці».

Китайську версію TikTok — Doyuin — запустили у 2016-му, а через рік з’явилася й міжнародна. Користувачі можуть записати ролик на смартфон, змонтувати та накласти спецефекти й музику одразу у додатку. Значної популярності додаток набув із початку пандемії коронавірусу у 2020 році, коли більшість людей у світі були змушені сидіти вдома.