ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Яке майбутне у наземної галузі азарту?

АналітикаЯке майбутне у наземної галузі азарту?

Як швидко і у який саме спосіб можна відновити наземний гральний сектор? Що може допомогти залучити знову іноземних інвесторів? У Ukrainian Gambling Council мають саій варіант відповіді: патронат. Як діє патронатна програма і чим вона корисна – розмірковує у блозі глава UGC Антон Кучухідзе.

На жаль, війна на території України все ще продовжується. Зрозуміло, що вона закінчиться поразкою росії. Проте сказати сьогодні, коли точно це відбудеться, не може ніхто. Незважаючи на різні прогнози аналітиків, рівень невизначеності все ще залишається дуже високим. Однак навіть на фоні цієї невизначеності вже потрібно думати та працювати над повоєнним відновленням країни.

Повномасштабна війна з росією триває вже понад два місяці. Українська армія та політичне керівництво успішно дають відсіч агресорові як на військовому, так і на дипломатичному фронтах. Однак війна є війна, і вона завжди руйнівна для економіки будь-якої держави.

На сьогоднішній день збитки української економіки від воєнних дій вже оцінюються в понад 600 млрд доларів. Окрім цього, скорочується ВВП через часткову або повну зупинку роботи підприємств, збільшується безробіття, порушується логістика, призупинена інвестиційна діяльність. Саме тому вже сьогодні потрібно думати про повоєнне відновлення країни, оскільки це потребуватиме неабияких ресурсів та часу. І добре, що українська влада не тільки розуміє це, а й докладає конкретних зусиль.

Зокрема, нещодавно Президент України Володимир Зеленський анонсував програму з відновлення регіонів, які постраждали внаслідок війни, окремими європейськими державами. Великобританія та Швеція вже погодились взяти участь у відновленні Київської та Миколаївської областей відповідно. Низка інших європейських країн також висловили бажання приєднатись до програми.

Відновлення відбуватиметься завдяки патронату – комплексної підтримки конкретного регіону через надання фінансування, професійної експертизи, людських та інших ресурсів конкретною західною країною.

Патронат – фактично є бізнесовим підходом до відбудови країни, де відновлення кожної окремої області стає проєктом для певної держави, і вона виступає менеджером цього проєкту. Це, безперечно, робить патронат ефективним та швидким методом повернення до повноцінного життя регіонів, які постраждали від війни.

Що це означає для гральної індустрії? Насамперед те, що відновлення інфраструктури відбуватиметься швидко, а отже наземний сектор гемблінгу має реальний шанс на відродження. Саме наземні гральні заклади сьогодні зазнали найбільших втрат. На відміну від компаній, які працюють в онлайн-секторі гемблінгу та менш прив’язані до фізичних локацій, вони не можуть перенести свій бізнес в інші країни, і тому були вимушені просто зупинити його.

Відновлення інфраструктури в межах патронату може стати реальним шансом для наземних організаторів азартних ігор відродити свій бізнес. Адже легальний гемблінг для цивілізованих країн, зокрема Великобританії, є одним із привабливих напрямків для інвестицій. І тому легальний сектор азартних ігор потенційно може розглядатись як частина комплексних проєктів з відновлення регіонів, які постраждали через війну.

Рівень допомоги від іноземних партнерів, який Україна отримує вже сьогодні, дозволяє говорити про те, що повоєнне відновлення буде швидким, а патронатна програма працюватиме ефективно. Отже, майбутнє наземного гемблінгу в Україні може бути набагато успішнішим, ніж нам здається. Головна умова для цього – якнайшвидша перемога України у війні!