ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Відставка Бориса Джонсона ставить під загрозу реформи азартних ігор у Британії

АналітикаВідставка Бориса Джонсона ставить під загрозу реформи азартних ігор у Британії

Борис Джонсон залишив посаду прем’єр-міністра Великобританії в четвер 7 липня. Нарешті він визнав, що масова відставка високопоставлених депутатів і помічників у його власній партії за останні 48 годин зробила його перебування на посаді неможливим.

Останньою краплею стало помилкове наполягання Джонсона на тому, що він не знав про звинувачення в сексуальних домаганнях проти ключового союзника, коли він призначив його на важливу посаду в уряді в лютому. Звинувачення проти Кріса Пінчера з’явилися після того, як депутата звинуватили в п’яному обмацуванні двох чоловіків у відомому лондонському приватному клубі 29 червня, пише Casino.org.

Станом на 10:00 7 липня за британським часом 59 членів Консервативної партії Джонсона вийшли з партії, багато хто зрозумів, що подальша підтримка прем’єр-міністра на тлі різкої непопулярності може означати смерть кар’єри.

«Тепер очевидно, що парламентська Консервативна партія має намір призначити нового лідера цієї партії, а отже, і нового прем’єр-міністра», – сказав Джонсон вранці 7 липня біля будинку № 10. «У Вестмінстері стадний інстинкт потужний, і коли він рухається, він рухається. Це перерва», – додав він.


Радикальні реформи

Хаос в серці уряду майже напевно призведе до затримки публікації Білої книги про реформи азартних ігор, яка раніше очікувалася до 22 липня.

Це не в останню чергу тому, що Кріс Філп, міністр, відповідальний за азартні ігри, був одним із 59 осіб, які пішли у відставку.

Філп згадав білу книгу у своїй промові про відставку.

«Огляд азартних ігор на даний момент знаходиться під номером 10 для остаточного затвердження, він містить рішучі заходи для захисту людей від руйнівної дії азартної залежності», — сказав він.

Очікується, що документ рекомендуватиме депутатам законодавчо запровадити найрадикальніші реформи індустрії азартних ігор у Великій Британії після лібералізації ринку в 2005. Індустрія готується до значного посилення контролю на одному з найбільш ліберально регульованих ринків у світі.

Можливо, йому це трохи затягнеться в часі. А тим часом британці роблять ставки на нового прем’єр-міністра.


Фаворит Бен Воллес

Відставка Джонсона спричинить конкурс на заміну на посаді лідера Консервативної партії. Переможець стане прем’єр-міністром без необхідності загальних виборів.

У четвер новим фаворитом букмекерів став міністр оборони Бен Воллес. Очевидно, це ґрунтується на опитуванні членів партії, проведеному новинним сайтом консерваторів ConservativeHome, хоча поки неясно, чи планує Уоллес взагалі висувати свою кандидатуру на лідерство. Тим не менш, наразі він має шанси 3/1, щоб стати наступним прем’єр-міністром.

Слідом за Уоллесом з оцінкою 5/1 йде Ріші Сунак, який пішов у відставку з посади канцлера казначейства. Одружений з дочкою індійського мільярдера Сунак став першим головою уряду Великої Британії з представників расової меншини.

Третім фаворитом є колишній міністр оборони та завзята «прихильниця Brexit» Пенні Мордаунт із 6/1. Мордаунт може стати третьою жінкою-прем’єр-міністром Великоі Британії, але першою, наскільки відомо, яка колись працювала помічницею фокусника.