ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

В Італії відкладають реформи азартного сектору

АналітикаВ Італії відкладають реформи азартного сектору

Італійські реформи азартних ігор, відкладені через урядові потрясіння, можуть зашкодити операторам, переконані аналітики.

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі днями подав у відставку, однак, президент Серджіо Маттарелла не прийняв цю пропозицію. Італійський уряд, схоже, зараз перебуває в стані хаосу, що врешті-решт може вплинути на майбутнє азартних ігор у Аппенінах.

Протягом останніх кількох років Італія, як і багато інших країн, працювала над оновленням свого законодавства про азартні ігри. І, як і в інших державах, перед нею стоїть монументальне завдання. На жаль, нинішня політична ситуація здатна тільки погіршити становище, пише Casino.org.

Драгі заявив, що збирається піти у відставку через розбрат, який він мав із Рухом п’яти зірок (M5S). Це та сама політична група, яку він вимагав залучити до нового коаліційного уряду минулого року. Після того, як Маттарелла відмовився прийняти відставку, уряд Італії уникнув колапсу, подібного тому, що був у Великій Британії щодо відставки прем’єр-міністра Бориса Джонсона. Однак це не означає, що ситуація стабільна.

Питання щодо майбутнього азартних ігор Італії
Драгі, колишній президент Європейського центрального банку, став прем’єр-міністром Італії на прохання Маттарелли. Це призначення стало можливістю для країни залучити фінансово-економічного гравця, щоб допомогти їй оговтатися від пандемії COVID-19.

Однак деякі політики, яких він прагнув залучити, не отримали достатньої підтримки. Хоча стратегію Драгі вважають вдалою: він допоміг євро втриматися на плаву під час фінансової рецесії десять років тому. Але деякі політики не вірять, що він робить правильні висновки, коли намагається запровадити фіскальну політику в Італії.

Драгі зазначив, що в уряді більше немає «більшості національної єдності» і що «пакт довіри, який лежить в основі дій уряду, провалився». У результаті, поки уряд не зможе полагодити політичний корабель, багато реформ, можливо, доведеться відкласти на другий план, як це було у Великій Британії.

Якщо це станеться, це може спричинити проблеми з ігровими ліцензіями. У той час як оператори ставок на спорт і наземні оператори щойно отримали дворічне продовження ліцензій, для інших операторів час спливає.

У 2016 бюджетне законодавство Італії призвело до запровадження чотирирічних ліцензій для деяких операторів дистанційних ігор. Однак пізніше це було змінено, щоб всі ліцензії операторів закінчувалися календарним роком – 31 грудня 2022. Після того, як Агентство з питань митниці та монополій Італії (ADM, італійська абревіатура) спробувало відкликати деякі ліцензії достроково, суд не погодив це. Натомість підтвердив, що всі ліцензії дійсні до кінця цього року.

Як наслідок, термін дії всіх ліцензій для дистанційних азартних ігор закінчується наприкінці цього року. Після цього Італія має провести новий тендер. Але для цього може знадобитися запровадження нової законодавчої бази.


Драгі все ще може відмовитися

Хоча Маттарелла волів би, щоб він цього не робив, Драгі все одно може піти. Він збирається виступити в парламенті, можливо, з оновленим запитом про вотум довіри.

Якщо Драгі піде, це може спровокувати дострокові вибори в країні. У свою чергу, це також може змусити уряд переключити передачу щодо реформи грального бізнесу.

Італія, як і багато інших держав, переживає період адаптації. Драгі сподівався, що законопроект про вартість життя, який він розробив, допоможе протистояти тиску. Але M5S хоче, щоб він зробив більше.

Є занепокоєння, що різке зростання витрат на енергію, їжу та інші щоденні покупки вийде з-під контролю. Якщо це станеться, дискреційні витрати на такі речі, як азартні ігри, різко впадуть.

Концесії на наземні азартні ігри також мали закінчитися до того, як ADM втрутився. Регулятор продовжив цей сегмент до 29 червня наступного року.

Це прямий результат затягування тендерного процесу. Однак сегмент віддаленого азартного бізнесу в Італії, за винятком будь-якого регуляторного втручання, не може отримати додаткову пролонгацію.