Тренд ТікТок «Тихе звільнення»: кар’єрний успіх більше не залежить від уміння викладатися на роботі

Щоправда, це стосується тільки наймолодших офісних працівників з покоління зумерів. Решта поки за звичкою гарує.
Що таке quiet quitting, чому воно виникає та чому зумери не хочуть викладатися на роботі на повну?
Тренд отримав популярність після появи у TikTok відео від користувача під ніком @zaidleppelin. У ньому автор пояснює, що робота — це лише частина життя. «Цінність людини не визначається її працездатністю», — заявляє zaidleppelin у відео, що стало вірусним, пише dev.ua.
Quiet quitting — це не звільнення у прямому сенсі, а підхід до роботи, коли працівник відмовляється виконувати додаткові завдання і працювати понаднормово. Поява такого феномену зараз — це зовсім не випадковість. В останні роки в суспільстві зростало розчарування в ідеї, що компетентність і повна віддача є гарантією успіху, кар’єрного зросту та збільшення зарплати.
Тренд став наслідком впливу на сферу праці й пандемії. Стрімкий ритм життя вимагав відпочинку, а локдауни дали можливість побути вдома і працювати у спокійному режимі.
Усе це заклало підвалини до появи руху проти «культури метушні», стверджують експерти.
Цей рух з’явився на хвилі глобальної пандемії, яка змусила співробітників переосмислити, як може виглядати робота, враховуючи можливості розширення віддаленої роботи, не працюючи по п’ятницях, або в деяких випадках не працюючи взагалі.
Щоправда, роботодавці не у захваті від тренду. Так, засновниця глянцю The Huffington Post Аріанна Хаффінгтон заявила у своєму LinkedIn, що «тихе звільнення – це не звільнення з роботи, це крок до того, щоб кинути життя».
Експерти вважають, що «тихе звільнення» — невдала назва для явища, оскільки це сприймається працівниками та роботодавцями у доволі негативному світлі. А це аж ніяк не допомагає запобігти вигорянню на роботі.