ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Справу 1хBet в Україні не закінчено: ГРУ та ФСБ могли отримувати персональні дані тих, хто “потрапив на гачок” росіян

АналітикаСправу 1хBet в Україні не закінчено: ГРУ та ФСБ могли отримувати персональні...

Попри те, що чимало установ з тріумфом повідомили, що історія з 1хBet вже все – у неї відібрали ліцензії, однак засновник InformNapalm Михайло Макарій переконаний: російські оператори грального ринку мають перебувати під санкціями РНБО. 

Причому не лише як юридичні особи, а й їхні фізичні особи-власники. Про це пишуть “Українські новини“, цитуючи заяву речника міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm Михайла Макарука в ефірі youtube-шоу Курбатова Live.

Михайло Макарук наголосив – компанії, подібні до 1хBet, які за родом своєї діяльності збирають персональні дані, це пряма загроза національній безпеці України.

Ми не маємо права допустити, щоб ФСБ та ГРУ Росії мали змогу проводити свої спецоперації в Україні, оперуючи чутливими даними українців“, — заявив Макарук. Макарук зазначив, що це не перша подібна спецоперація російських компаній і нагадав, що ще в 2017 його спільнота вимагала введення санкцій проти російських компаній та соцмереж: вКонтакте, Яндекс та інших. 

І тоді РНБО, яку очолював Олександр Турчинов, санкції таки запровадила. “Час довів, що ми тоді мали рацію. І зараз ми наполягаємо на повній забороні російським компаніям працювати в Україні“, – наголосив Михайло Макарук.

Він додав, що однією з наймасштабніших операцій ФСБ і ГРУ РФ було саме масове заведення на український ринок азартних ігор великих російських операторів. Яким за  родом діяльності необхідно збирати персональні дані. 

Ви тільки уявіть: ГРУ та ФСБ “на халяву” отримують персональні дані тих, хто програв якусь копійку. Ігромани – це ті ж самі наркомани. Ви отримуєте будь-які наслідки – це коригувальники вогню, виконавці терактів, це агентура“. 

Макарук нагадав, що саме InformNapalm довела зв’язок 1хBet з рф, що дозволило КРАІЛ попри власне небажання все ж таки відібрати у них ліцензію. 

Як зазначив Михайло Макарук, що “хотілося б подякувати …іншим організаціям, які входять до РНБО, але на жаль поки нема за що. Вони “чухаються”. Ми вважаємо, що російські оператори грального бізнесу мають бути під санкціями РНБО. Не лише їх юрособи, а й фізичні власники” – наголосив Макарук. “У них забрали ліцензії, Кабмін пише “ми забиратимемо ліцензію”, публікує список операторів російського ринку. Я відкриваю список, який публікує Шмигаль, а там немає 1хBet” — розповів Макарук і нагадав, що сам Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання журналістів, сказав: “Негайно розібратися”. Це як розуміти? Чи це невиконання наказів головнокомандувача під час війни? Так це вже “стаття“, — запитав Михайло Макарук. 

Український Forbes у своєму розслідуванні про найбільший ІТ-холдинг України Techiia згадував про те, що російський букмекер 1хBet планував працювати в Україні через юрособу ТОВ “Твоя беттінгова компанія”, яка повністю належить Цибіну Сергію, який у 2018 був керівником «МЕ-ЕСТЕЙТ», якою керував  співзасновник TECHIIA Юрій Лазебніков у 2018-2020 роках.