ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Новий формат азарту: UGC лобіює 2713-д та робить ставки на фандрейзинг для війська

НовиниНовий формат азарту: UGC лобіює 2713-д та робить ставки на фандрейзинг для...

Легалізація азартних ігор, до якої багато хто ставився скептично, працює на користь держави навіть в умовах війни. Легальні організатори й далі сплачують ліцензійні платежі та підтримують українську економіку, попри багатомільйонні збитки для власного бізнесу. І що найважливіше – стосується це не тільки онлайн-сектору, але й офлайн-організаторів, на яких війна вплинула набагато більше. Яскравим прикладом є нещодавній ліцензійний платіж компанії «Волна 4444», пише у власному блозі голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе. 

Перезапуск бізнесу в умовах війни – завжди важкий та ризиковий процес без гарантованого результату. Особливо якщо йдеться про розважальний сектор, який не належить до споживчих потреб першої необхідності чи стратегічних напрямків економіки.

Проте представники легального сектору азартних ігор продемонстрували, що навіть у таких складних умовах вони не тільки здатні оптимізувати та адаптувати власні бізнес-процеси, але й можуть виконувати взяті перед державою зобов’язання. Сплата ліцензійних платежів легальними організаторами є найкращим підтвердженням цієї тези.

Сплата ліцензій онлайн-сектором більш прогнозована, оскільки фізичні активи його представників постраждали менше і відновлюється він швидше. У випадку з наземним сектором, сплата ліцензій – це скоріше приємний сюрприз, а не очікувана поведінка. Ринок наземного гемблінгу фактично припинив функціонування у перші місяці війни, й перспективи його відновлення були незрозумілими. Багато легальних організаторів фізично втратили доступ до своїх гральних залів на Сході України, де вони були знищені або відібрані окупантами.

Незважаючи на це, легальні організатори, які змогли зберегти хоча б частину своїх залів, поступово відновлюють роботу та сплачують ліцензійні платежі. Так, у кінці серпня компанія «Волна 4444» внесла в бюджет 468 тис. гривень за ліцензії за гральні автомати. До цього низка інших організаторів наземного сектору також сплатила ліцензійні платежі.

«На мою думку, така позиція легальних організаторів говорить про два ключових аспекти, які сьогодні характеризують легальний гемблінг в Україні.

 1.Легальний ринок азартних ігор успішно проходить випробування війною та буде розвиватись після її закінчення. Головне – якнайшвидше ухвалити профільний законопроєкт про оподаткування грального бізнесу 2713-д. Він не тільки сприятиме розвитку легального ринку, але й суттєво зміцнить його позиції у протистоянні з нелегалами.

2.Виявлення патріотизму не на словах, а у справах. Легальний гемблінг сьогодні виступає єдиним фронтом із державою у боротьбі проти ворога. Військова потужність країни забезпечується, зокрема, завдяки економіці та наповненню державного бюджету. Легальний гемблінг розуміє це та виконує свої фінансові зобов’язання перед державою.

Сплачуючи ліцензійні платежі та створюючи власні волонтерські ініціативи для допомоги державі, легальні організатори фактично дають можливість кожному гравцю долучитись до її підтримки. Граючи в легальних залах, ви забезпечуєте їхнє функціонування, а отже даєте їм змогу сплачувати ліцензійні платежі та податки до державного бюджету, який сьогодні насамперед працює на перемогу у війні проти росії. До того ж, на відміну від нелегальних залів, у легальних ваші права захищені, а виплата виграшів гарантована законодавством».