ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Скандал року: $1 млрд коштів клієнтів зникли в збанкрутілій криптобіржі FTX

АналітикаСкандал року: $1 млрд коштів клієнтів зникли в збанкрутілій криптобіржі FTX

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на власні джерела.

Засновник біржі мільярдер Сем Бенкмен-Фрід (на фото) таємно перевів 10 мільярдів доларів клієнтських коштів із FTX у власну торгову компанію Alameda Research.

За словами інсайдерів, значна частина цієї суми зникла. Одне джерело назвало цифру, якої бракує, приблизно в 1,7 мільярда доларів. Інше – розрив становить від 1 до 2 мільярдів доларів.

Хоча відомо, що FTX перевела гроші клієнтів до Alameda, про зниклі кошти повідомляється вперше.

Згідно з двома джерелами, фінансова діра була виявлена ​​в записах, якими Бенкман-Фрід поділився з іншими топ-менеджерами минулої неділі. Вони сказали, що записи надають актуальну інформацію про ситуацію на той час. Обидва джерела займали керівні посади у FTX до цього тижня і сказали, що їх проінформували про фінанси компанії вищий персонал.

FTX, що базується на Багамських островах, у п’ятницю оголосила про банкрутство після того, як на початку цього тижня різко відкликали гроші клієнти. Угода про порятунок з конкурентною біржею Binance провалилася, що призвело до найбільшого краху криптовалюти за останні роки.

У текстових коментарях Бенкмен-Фрід заявив, що «не погоджується з характеристикою» переказу 10 мільярдів доларів.

«Ми не переказували таємно», — сказав він. «У нас було заплутане внутрішнє маркування, і ми неправильно його прочитали», — додав він, не уточнюючи деталей.

На запитання про зниклі кошти Бенкмен-Фрід відповів: “???”

FTX і Alameda не відповіли на запити про коментарі.

У твіті 11 листопада Бенкмен-Фрід сказав, що він «з’єднує воєдино» те, що сталося на FTX. «Я був шокований, побачивши, що все розгортається так, як це сталося на початку цього тижня», — написав він. «Незабаром я напишу більш повний пост про крок за кроком».

Раніше Reuters повідомляв, що осердям проблем FTX були втрати в Alameda, про які більшість керівників FTX не знали.

Минулої неділі клієнти вилучили гроші після того, як Чанпен Чжао, генеральний директор гігантської криптобіржі Binance, заявив, що його компанія продасть всю свою частку в цифровому токені FTX на суму щонайменше 580 мільйонів доларів «через нещодавні викриття». За чотири дні до цього інформаційне агентство CoinDesk повідомило, що більша частина активів Alameda на 14,6 мільярда доларів зберігається в токені.

Тієї неділі Бенкмен-Фрід провів зустріч із кількома керівниками в столиці Багамських островів Нассау, щоб підрахувати, скільки зовнішнього фінансування йому потрібно для покриття дефіциту FTX, повідомили двоє людей, які знають стан справ.

Банкман-Фрід підтвердив, що зустріч відбулася.

Криптопідпрмємець показав кілька електронних таблиць керівникам регулятивних і юридичних команд компанії, які довели, що FTX перевела близько 10 мільярдів доларів клієнтських коштів з FTX в Alameda. За словами джерел, електронні таблиці відображали, скільки грошей FTX позичив Alameda та на що вони були використані.

Документи показали, що від 1 до 2 мільярдів доларів з цих коштів не були враховані серед активів Alameda, інформують джерела. В електронних таблицях не вказано, куди були переміщені ці гроші, і ніхто не знає, що з ними сталося.

Під час подальшої перевірки юридичні та фінансові групи FTX також дізналися, що Бенкман-Фрід впровадив те, що двоє людей назвали «чорним ходом» у системі бухгалтерського обліку FTX, яка була створена за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Вони сказали, що «бекдор» дозволив Бенкман-Фріду виконувати команди, які могли змінити фінансові записи компанії, не сповіщаючи про це інших людей, включаючи зовнішніх аудиторів. Таке налаштування означало, що переміщення коштів у розмірі 10 мільярдів доларів до Alameda не призвело до внутрішньої перевірки відповідності чи бухгалтерського обліку в FTX, сказали вони.

У своєму текстовому повідомленні агентству Reuters Бенкман-Фрід заперечив впровадження «чорного ходу».

Комісія з цінних паперів і бірж США розслідує поводження FTX.com з коштами клієнтів, а також його діяльність з кредитування криптовалюти. Міністерство юстиції та Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами також проводять розслідування.

Банкрутство FTX стало приголомшливим поворотом подій для Банкмана-Фріда. 30-річний чоловік заснував FTX у 2019, за його керівництва вона стала однією з найбільших криптобірж, бізнесмен накопичив особистий статок, який оцінюється майже в 17 мільярдів доларів. У січні FTX оцінювався в 32 мільярди доларів, серед інвесторів були SoftBank і BlackRock.

Криза викликала резонанс у криптосвіті, коли ціни на основні монети різко впали. І крах FTX викликає вже порівнюють з попередніми великими потрясіннями бізнесу.

У п’ятницю 11 листопада FTX заявила, що передала контроль над компанією Джону Дж. Рею III, спеціалісту з реструктуризації, який займався ліквідацією Enron Corp – одним із найбільших банкрутств в історії.